.

.

New
Регулатор На Турбина на ветер, Висока Ефикасност Ip67 Заштита Контролер За Полнење На Ветер Добра ДИСИПАЦИЈА НА Топлина ЛЕР Укажува НА 1000w 48V За Опрема

Регулатор На Турбина на ветер, Висока Ефикасност Ip67 Заштита Контролер За Полнење На Ветер Добра ДИСИПАЦИЈА НА Топлина ЛЕР

DEN 1046.40

Стока
Во продавницата

Двојна Контрола : полнење на напон и струја, гарантира дека батериите за складирање се секогаш во најдобра состојба на полнење. ЛЕД Индикатор : Дизајниран Со ЛЕД индикатор, приказот на статусот е јасен на прв поглед, погоден за работа. Школка Од Алуминиумска Легура : обвивката од алуминиумска легура обезбедува добра дисипација на топлина, мала тежина, има добра јачина, не е лесно да се оштети. PWM Полнење : Усвојте метод ЗА полнење PWM, кој ефикасно собира енергија од генераторот за полнење на батеријата. Мулти Заштита : Со ip67 одделение за заштита, со преполнување на батеријата, прекумерно празнење, обратно поврзување, заштита од преоптоварување, безбедно и сигурно. 1. PWM Полнење : Усвојте метод ЗА полнење PWM, кој ефикасно собира енергија од генераторот за полнење на батеријата.2. Двојна Контрола : полнење на напон и струја, гарантира дека батериите за складирање се секогаш во најдобра состојба на полнење.3. ЛЕД Индикатор : Дизајниран Со ЛЕД индикатор, приказот на статусот е јасен на прв поглед, погоден за работа.4. Мулти Заштита : Со ip67 одделение за заштита, со преполнување на батеријата, прекумерно празнење, обратно поврзување, заштита од преоптоварување, безбедно и сигурно.5. Школка Од Алуминиумска Легура : обвивката од алуминиумска легура обезбедува добра дисипација на топлина, мала тежина, има добра јачина, не е лесно да се оштети.Спецификација : Тип На Ставка : Контролер На Генератор На Турбина На Ветерм Материјал : Режим На Полнење Од Алуминиумска Легура : Класа На Заштита На Pwm : Ip67standby Струја : 3.6 Листа На пакети : 1 x Wind Турбински Генератор Контролер.

Карактеристики на производот

Item Type:
Wind Turbine Generator Controller
Material:
Aluminum Alloy
Charging Mode:
PWM
Protection Class:
IP67
Standby Current:
3.6mA
Package List:
1 xWind Turbine Generator Controller:
Свеж

Поврзани производи