.

.

New
Ролери за мраз за лице, надграден силиконски мраз ролери, алатка за нега на кожата што е докажано за ледено калап за олеснување на очите, отстранете ги фините линии,

Ролери за мраз за лице, надграден силиконски мраз ролери, алатка за нега на кожата што е докажано за ледено калап за олеснување

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

【Големите придобивки од шлаг кожата】 IEE ролерот може да помогне да се поправи кожата на сончање, да се намали црвенилото на крвта, да се отстранат подпухналоста и фините линии, да се намалат порите и да се подмачкаат кожата, да се подобри сјајноста на лицето, да се подобрат проблемите со кожата. 【Зошто изберете ја нашата калап за ролери за мраз-Изработено е од силиконски материјал од храна, безбеден за употреба, тој е погоден за повеќето типови на кожа; Мразните калапи, исто така, нема да ги замрзнат прстите и доказ за протекување; Овој еднократно калап со коцки мраз може да се користи за физичко ладење, олеснување на болката во раните. 【Алатка за нега на кожата DIY】 Калапи за мраз за лице може да се стават во различни течности според вашите потреби, како што е зелениот чај за антиинфламаторна, краставица вода за анти-паузица, лимонада за осветлување, кокосово млеко за анти-стареење, лаванда, роза , маргаритка за смирување на кожата на кожата или додадете есенцијално масло за нега на кожата. 【Како да се користи овој ролери за мраз на лицето】 Пополнете ги течностите во ролери за мраз, тоа е околу 90% од неговиот капацитет; Замрзнете и ладете 3-4 часа. Потоа, натопете го ролерот за мраз во вода 2-3 минути, отворете го капакот и нанесете ги коцките на мразот на кожата во кружно движење на секои 30 секунди. 【Совршен подарок】 Тоа е доста и лесно да се носи. Може да се користи како подароци за празници за вашето семејство и пријатели, тоа е совршено за семејно уживање, одлични производи за убавина за Денот на мајката, родендени, годишнини и празници. Што може да направи ролери за мраз за вас кожата? Контурите на лицето и тоновите Кожата ја подобрува циркулацијата на крвта, ги затегнува порите го намалува отокот, подпухналоста и спречува брчките го намалува изгледот на торбите под окото и темните кругови Како да се користи : Чекор 1. Инјектирајте 90% вода во малата дупка Чекор 2. Ставете го мразот од мраз валјак во фрижидер за замрзнување во текот на 4 часа Чекор 3. Поставете замрзнат, исплакнете или ставете ја коцката во топла вода 1-2 минути за да го отворите капакот Чекор 4.Посакајте мраз на лицето дневно во интервали од 30 секунди и кружни движења за Оптимални резултати.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи