.

.

New
onelinkmore Рачен Кабел За Радио Антена UHF Женски ДО SMA Машки SO239 Конектор RG316 тенок коаксијален Кабел Продолжување на Кабелот со Мала Загуба 6 инчен UHF Кабел За Kenwood CB Радио

onelinkmore Рачен Кабел За Радио Антена UHF Женски ДО SMA Машки SO239 Конектор RG316 тенок коаксијален Кабел Продолжување на

DEN 89.28

Стока
Во продавницата

ЗНАЧИ - 239 Женски Приклучок ДО НАМАЛ Машки ПРИКЛУЧОК РФ Коакс Конектор Конектор Кабел. Помош конвертирате Рачни Радио Во Антена СО SMA Машки На Uhf Женски, Им Овозможува На База Мобилни Антени За Да Се Поврзете Со Рачни Антена Приклучок. Флексибилен Коаксијален Квалитет НИСКА Загуба RG316, е подобар ОД RG174, Импеданса : 50 Ohm. Апликација : Одговара За Yaesu Icom Alinco Kenwood, Wouxun & TYT Аматерски Радија. Се користи За Антени, Коаксијален кабел, Радио Скенер, Шунка Радио Примопредавател, ЦБ Радио Рачна И Аматерска Радио Опрема. Пакетот вклучува : 2 x Coax UHF Женски SO239 ДО SMA Машки Адаптер Продолжување Кабел. Големини за да одговараат на радио модели : . Баофенг : УВ-5РА, УВ-5Р В2+, УВ-82,ГТ_3ТП, БФ-888. Алинко : ДИЏЕЈ-В5, ДИЏЕЈ-Х3, ДИЏЕЈ-С40. Иком : ИЦ-Т90А, ИЦ-Р5, ИЦ-Р2, ИЦ-Т8А, ИЦ-Т81А, ИЦ-К7А, ИЦ-М1В. Кенвуд : ТХ-Д7, ТХ-Г71, ТХ-Ф6А, ТХ-59, ТХ-К2АТ. Мајком : АР108. Мидленд : Г-11 Радио. Колиба : HTX-200, HTX-400, HTX-245, HTX-420. Стандард : C508 A, C510, HX-460 S. Tate Orca : Excel Uniden : BCD325 P2, BCD536 HP, BC125 AT. Јаесу : VX-5 R, VX-7 R, VX-2 R, VX-1 R, FT-50-R, FT-60-R, VX-10, VX-150, VX-110, VXA-100, VXA-120, VXA-800, VXA-700 FT-270 R итн. Одговара За Yaesu Icom Алинко Kenwood, Wouxun & TYT Аматерски Радија. Се користи За Антени, Коаксијален кабел, Радио Скенер, Шунка Радио Примопредавател, ЦБ Радио Рачна И Аматерска Радио Опрема.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи