.

.

New
Minn Crest Tankard со рачка со јаже во полиран капацитет на пит 1

Minn Crest Tankard со рачка со јаже во полиран капацитет на пит 1

DEN 1511.84

Стока
Во продавницата

Затегната 1 пинтанка со карактеристична рачка на јажето. Точна сртот и мотото над името на кланот. Направено во Велика Британија од Путер без олово. На располагање над 1000 имиња на клан. Затегната 1 пинтанка со карактеристична рачка на јажето. Точна сртот и мотото над името на кланот. Направено во Велика Британија од Путер без олово. На располагање над 1000 имиња на клан. Еден пиво -пивтер резервоар со рачка со јаже и врежана клан сртот со својата рачка за впечатлива јаже и двојни линии до горе и дно, овој еден пинтер -танкер изгледа импресивно. Она што го прави одличен многу личен подарок е неговиот внимателно истражуван и стручно врежан шкотски семеен сртот. Историјата на клановите на Шкотска е горда и турбулентна историја на нацијата. Семејните имиња се нашата врска со таа историја. Секоја кланкард на Клан Крест е рачно изработен и врежан исклучиво за опсегот на кланот I Luv Ltd. Со седиште во Шефилд, традиционалното срце на метали во Велика Британија со векови, нашите pewtersmiths имаат светска репутација за извонредност во нивниот занает. Соединување на антички вештини врвен дизајн и ултрамодерна технологија за гравура, тие создаваат прекрасни подароци со трајна убавина. Со над илјада имиња на клан и сртот да изберете од да му дадете некој посебен подарок на историјата. Секој еден пивски капацитет Танард мери 115 мм 4,5 инчи во висина и 115 мм 4,5 инчи низ својата база. Пјутер што се користи за да се направи целосно водечки и безбеден да се пие. Употребата на машини за миење садови не се препорачува за предмети за домаќинство.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи