.

.

New
AFE Power 31-10275 Филтер за перформанси на проток на магнум

AFE Power 31-10275 Филтер за перформанси на проток на магнум

DEN 1314.40

Стока
Во продавницата

Меката конструкција на уретан секогаш се враќа во својата оригинална форма, така што никогаш нема да ја компресирате заптивката за испакнатост. Прогресивен дизајн на заптивка за заптивка за совршено вклопување. 3 слоеви на постепено пофини синтетички медиуми за сув филтер. Максимална погодност за медиуми за филтрирање на сув воздух. Fits GM Diesel камиони 2017 v8-6. Прогресивен дизајн на заптивка за заптивка за совршено вклопување. Наше најзгодно најлесно за одржување на филтрираните медиуми. Подготвување и еднократно за повеќе циклуси на чистење. Pro Dry S Media : Овој филтер има 3-слоеви на прогресивни медиуми за да обезбедат максимален проток со одлична филтрација. Подготвување и еднократно за повеќе циклуси на чистење. 35мм длабоки заоблени отворени плети. Ова го прави совршено вклопување на филтерот и запечатување на површината секој пат. Fits GM Diesel камиони 2017 v8-6. Нашите филтри имаат заоблени длабоки плети за максимална површина и зголемен проток на воздух. Овозможува одлична ефикасност и заштита на филтрацијата. Подготвување и еднократно користејќи го нашиот чистач на моќност. Исто така погодни за влажни околини со кои традиционалните филтри за хартија не можат да се справат. Одржувајте максимален проток и перформанси. Комплетно куќиште на уретан : Филтрите за перформанси на електрична енергија AFE се конструирани со употреба на целосни рамки на уретан од 360 степени. Максимални перформанси Pro 5 R Медиуми за филтрирање на воздухот. Едноставно испрскајте, исплакнете и исушете. Без нафта, про-сув S 3-слој прогресивна порозност синтетички медиуми за максимална погодност. Прогресивна заптивка за запечатување за правилно запечатување и сигурно вклопување.6 L (td) Duramax (L5 P) a Fe Power factory replacement performance filters have a limited lifetime warranty. Оваа конструкција овозможува соодветен фабрички стил, одговара со одлична јачина на филтерот. Не е потребно нафта. Изграден да трае за животот на вашето возило. Прогресивна заптивка за заптивка : Оваа плодна површина за запечатување е во согласност со дури и најнерамномерно куќиштето на филтерот. Идеално за услови за возење на улица и светлина надвор од патот.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи