.

.

New
SONY MSAC-US1A USB Интерфејс За Меморија Стап Медиуми

SONY MSAC-US1A USB Интерфејс За Меморија Стап Медиуми

DEN 159.84

Стока
Во продавницата

MSAC-US1 A USB Интерфејс На Sony За Мемориски Стап(R) Медиуми чита И пишува Мемориски Стап (R) медиуми на USB порта. Со стапка на пренос на податоци до 3 мегабити во секунда, оваа единица за интерфејс ќе ги растовари вашите слики брзо и прецизно, за да можете повторно брзо да снимате!. Компатибилен Со Windows 98 SE+ И Mac OS 8.5.1+. ВКЛУЧЕН Е USB кабел. Сега можете веднаш да ги видите сликите од вашиот дигитален фотоапарат со Овој АДАПТЕР ЗА УСБ-Мемориски Стап од Сони. Овој удобен адаптер се поврзува со вашиот компјутер преку USB-портата и ви овозможува брзо и лесно пристап до датотеките на вашиот мемориски стап без да ги преземате на вашиот хард диск. Се одликува со стапка на пренос од 3 MB/sec за да можете да пристапите и да испраќате датотеки помеѓу ВАШИОТ КОМПЈУТЕР и Меморискиот Стап за кратко време.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи