.

.

New
Светла на вентилаторот на таванот Crossio Crassion со далечински модерен лустер за вентилатор црна реверзибилна фанделиер со 3 бои Променливиот лустер вентилатор за днев?

Светла на вентилаторот на таванот Crossio Crassion со далечински модерен лустер за вентилатор црна реверзибилна фанделиер со

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

【Прекрасен дизајн】 лустер и вентилатор 2 во 1. врвен квалитет K9 Кристал лампи, висок сјај. Матната црна рамка и акрилните лопати можат да одолеат на корозија и деформација, овој модерен вентилатор на таванот е сигурен дека вашиот дом го прави уникатен. 【Реверзибилни лопати】 погодни за сите сезони. Реверзибилниот мотор ви овозможува брзо да ја промените насоката на вентилаторот да испорача надолу ладно ветре во текот на летото и да промовирате циркулација на воздухот во затворен простор во текот на зимата за да ги намалите трошоците за енергија. 【Невидлив вентилатор】 Вентилатор за повлекување со 4 невидливи лопати. 42 инчи во дијаметар кога е продолжен и 20 инчи кога е затворен. Сечилото се протега и автоматски се вклопува внатре кога се отвора или затвори. 【Молк мотор】 Супер моќен мотор обезбедува 6 брзини на ветерот и удобен природен ветер. Навивачот на лустерот работи без бучава и заштедува до 35% енергија. 【Купете со доверба】 Ние нудиме 1-годишна гаранција и целосна наплата доколку има проблем со квалитетот. Ако имате какви било проблеми по приемот на предметот, ве молиме контактирајте не, ние ќе ви помогнеме да го надминете проблемот сè додека не бидете задоволни. ✔ Материјал за спецификација на производот : кристал; Метал; Acrylic.Color : Black Framework.Dimension : Dialmeter 42 "Кога е продолжен и 20" кога е затворен. Светла Извор : 32 W LED панел (затемнет) .Сипичен напон : 110-120 волти. ✔ Пакувањето вклучува 1 x тавански вентилатор лустер1 x упатство за упатства1 x далечински управувач2 x надолу шипка (5 инчи/10 инчи) 1 x хардверски торбички 1 нараквици ✔ Опис на функцијата ○ Повторување : Акрилното сечило на вентилаторот за повлекување на таванот ќе се протега или ќе се стави во внатрешноста автоматски со далечински управувач. ○ 3 Промена на бои : Можете да ја промените температурата на бојата за да се чувствувате удобно. ○ Функција за тајминг : Ако сте загрижени за спиење ладно во средината на ноќта, можете да ја користите оваа функција, Кристалниот вентилатор лустер ќе биде исклучен за два часа. ○ режим на ноќно светло : Вклучете го ова копче за подобра заштита на очите кога читате ноќе. Или во посебни денови може да се искористи за подобрување на романтичната атмосфера. ○ 6 Прилагодливи брзини : Во споредба со другиот вентилатор на таванот, нашиот производ обезбедува 6 брзина на ветер за да изберете. Можете исто така да изберете да ја користите функцијата на природен ветер, што цело време ќе ве одржува во удобно опкружување. ✔ Вклучена е лесна инструкција за инсталација, лесно склопување, само треба трпеливост. Предлагаме да побарате помош од професионален техничар ако не сте добри во инсталацијата. ✔ Топли совети Ве молиме исклучете ја моќноста кога ја инсталирате оваа светлина. Ве молиме, проверете ги димензиите пред да нарачате за да се осигурате дека одговара на вашата соба. За безбедност, ви препорачавме да инсталирате под водство на електричар.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи