.

.

New
Новика цветни манго дрвени кутии, црна и розова, цветна изобилство '

Новика цветни манго дрвени кутии, црна и розова, цветна изобилство '

DEN 432.00

Стока
Во продавницата

Големина : 3 "H x 3,9" Дија. Автентично : Оригинален занаетчиски занаетчиски рачно изработен производ за фер трговија. Сертифицирано : Доаѓа со официјална картичка за приказни на Новика, кој се потврдува квалитет и автентичност. Исклучителен занаетчиски квалитет од Нантана Сомпамитре. Информации за производи : Манго дрво. Големина : 3 "H x 3,9" Дија. Автентично : Оригинален занаетчиски занаетчиски рачно изработен производ за фер трговија. Сертифицирано : Доаѓа со официјална картичка за приказни на Новика, кој се потврдува квалитет и автентичност. Исклучителен занаетчиски квалитет од Нантана Сомпамитре. Информации за производи : Манго дрво. Новика работи заедно со талентирани уметници, занаетчии и дизајнери ширум светот за да произведат зачудувачки, чувани рачно изработени богатства. Нашата мантра е да шириме среќа, затоа бидете сигурни - ќе сториме се што можеме за да се осигураме дека сте среќен клиент! За оваа ставка : Иако техниката на лакверот всушност потекнува од Кина, таа се шири во северниот дел на Тајланд пред и пред тоа и Цврсто се држеше таму. Занаетчија Нантана Сомпамитре ја занаети оваа пријатна тркалезна кутија од манго дрво и ја слика внимателно со изобилство цвеќиња и арабески мотиви. Резултатот е многу посебен сад во кој ќе ги чувате вашите ценети богатства. 3.0 "H x 3.9" Diam.hand-изработена ставка-Боја, големина и/или мотив може да варираат малку од нашиот уметник : Нантана Сомпамитре го научи нејзиниот занает од нејзиниот сопруг. "Се оженивме кога имав 23 години. Сфативме дека со неговата вештина и мојата, може да започнеме со своја работилница. Тој ме научи и благодарение на мојата занаетчиска позадина, научив брзо. Постепено повеќе продавници се интересираа за нашата работа и Наскоро почнавме да продаваме повеќе. Бевме многу среќни бидејќи можевме да видиме дека имавме светла иднина пред нас. Ова е она што сум горд во животот. Никогаш не се осмелив да сонувам за ваков ден. “.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи