.

.

New
2х Телеконвертер Леќа Рачен Фокус Конвертор Објектив за 650 - 1300мм 500мм 420-800мм Камера Т-Монтирање Леќи

2х Телеконвертер Леќа Рачен Фокус Конвертор Објектив за 650 - 1300мм 500мм 420-800мм Камера Т-Монтирање Леќи

DEN 3.00

Стока
Во продавницата

Висококвалитетниот телеконвертер може да го удвои зумот од 650-1300мм, 500мм и 420-800мм објектив на камерата. Прифатете стакло со висока дефиниција и добро изработено со напредна техника, телеконверторот може да помогне да се снимаат појасни слики од далечната глетка. Исто така, може да го зголеми преносот на светлина, да ја подобри конзистентноста на бојата, да ги елиминира аберациите на боите и да го намали палењето, помагајќи да се снимаат повеќе светли и јасни слики. Рачен режим на фокусирање, дизајниран за DSLR камери и објектив за камера T монтирање, навистина убав додаток за фотографија!. Доаѓа со капак на објективот за заштита на телеконверторот од прашина и влага и извонредна торбичка за удобно складирање и носење. Карактеристики : висококвалитетниот телеконвертер може да го удвои зумот од 650-1300мм, 500мм и 420-800мм објектив на камерата. Прифатете стакло со висока дефиниција и добро изработено со напредна техника, телеконверторот може да помогне да се снимаат појасни слики од далечната глетка. Исто така, може да го зголеми преносот на светлина, да ја подобри конзистентноста на бојата, да ги елиминира аберациите на боите и да го намали палењето, помагајќи да се снимаат повеќе светли и јасни слики. Рачен режим на фокусирање, дизајниран за DSLR камери и објектив за камера T монтирање, навистина убав додаток за фотографија! Доаѓа со капак на објективот за заштита на телеконверторот од прашина и влага и извонредна торбичка за удобно складирање и носење.Спецификации : Боја : Црн Материјал : Метал и стакло Големина На Производот : 5,5 * 5 * 5см/ 2.1 * 1.9 * 1.9 Инчна Тежина На Производот : 77гр/ 2,7 Мл Големина На Пакетот : 8,5 * 8,5 * 7см/ 3.3 * 3.3 * 2.7 Инчен Пакет Тежина : 125g/ 4.4 oz Пакет Листа : 1 * Телеконвертер 2 * Леќа Покритие 1 * Чување Торба 1 * Чистење Крпа (Случајна Боја).

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи