.

.

New
Краус KFR1-33GWH Торино 33-инчен Шамот Куќа Престилка Реверзибилен Еден Сад Кујна Мијалник, Бела боја &засилувач; Повеќенаменски Над-Мијалник Ролна Сад Сушење Решетката,

Краус KFR1-33GWH Торино 33-инчен Шамот Куќа Престилка Реверзибилен Еден Сад Кујна Мијалник, Бела боја &засилувач; Повеќенаменски

DEN 235.20

Стока
Во продавницата

Секој мијалник е завршен со екстра дебел слој луксузно сјајна глазура од емајл која е отпорна на гребнатини и дамки и нема да жолта или ќе избледи со текот на времето. Дизајниран со прави странични ѕидови и тесни агли на радиусот за максимизиран простор на садот и изразена форма на правоаголна престилка со изглед на модерна едноставност. Користејќи напредна технологија за застаклување за да создадете издржлива не-порозна завршница со висок сјај, мијалниците На Торино нудат лесно одржување и неспоредлива заштита од гребнатини и дамки. Производ 1 : СОВРШЕНО ОДВОДНУВАЊЕ : Оптимизираната долна падина ја спречува водата да се здружи и спречува кревките стаклени садови да се превртат. Производ 1 : КОНСТРУКЦИЈАТА СО ЦВРСТО ЈАДРО Е неверојатно издржлива за разлика од конкурентските производи со шупливо јадро што можат да пукнат под УДАР ОТПОРЕН НА ТОПЛИНА ДО 300°F-Екстра-цврстата површина е непропустлива за температурни флуктуации и ТЕРМИЧКИ шок НЕПОРОЗНАТА ПРИРОДНО ХИГИЕНСКА мазна површина е непропустлива за бактериите од подготовка на храна и лесно ги брише чистите СУПЕР ТИВКИ – природно амортизирачката фина шамотна глина ја елиминира бучавата и вибрациите кога мијалникот Е ВО УПОТРЕБА ТОЛКУ ТИВОК не е потребна надворешна звучна изолација. Одликувајќи се со конструкција со цврсто јадро, мијалниците Од Серијата Торино Се исклучително цврсти и лесно се спротивставуваат на тешката употреба, за разлика од многу мијалници на конкурентите со шупливо јадро.Производ 1 : 100% ИТАЛИЈАНСКИ-НАПРАВИ неверојатен сојуз на квалитетна и врвна изработка тестирана на време изработена од италијански занаетчии со локално ископана висококвалитетна шамотна ГЛИНА краус комерцијална мешавина со ултра фина материјална структура спречува пукање и лудило ЗАВРШНИЦА ОТПОРНА НА ДАМКИ СО ВИСОК СЈАЈ-Користејќи напредна технологија за застаклување И отпуштена на високи температури од 2300°F екстра густата лесна за одржување емајлираната завршница нуди неспоредлива заштита од гребнатини и дамки. Производ 2 : СИЛЕН И ЦВРСТ ДИЗАЈН : Издржливата конструкција нема да се наведнува или искривува дури и кога се користи со тешки садови за готвење; лесно поддржува 12 КТ акции полни со вода. Цврстата конструкција од нерѓосувачки челик со силиконски слој безбеден за храна може да ги собере вашите најтешки садови за готвење со тежина од 85 килограми. Тешките јадења, големите нереди и жешките садови за готвење не се проблем - овој мијалник може да се справи со сето тоа! Боите оживуваат во нијанси со висока дефиниција кои нема да избледат или обезбојуваат со текот на времето и богато визуелно искуство со бои со висока дефиниција Обоени до крај за да спречат избледување и промена на бојата, дури и со тешка употреба или продолжено изложување на сончева светлина.ПОВЕЌЕНАМЕНСКА ПОДГОТОВКА ЗА КУЈНСКИ МИЈАЛНИК : Помага при секој аспект од вашата рутина во кујната, од подготовка за храна до чистење, сето тоа додека заштедувате простор на шалтер. ПРОСТРАНА Единечна ЧИНИЈА – Преголем супер-длабок мијалник со прави странични ѕидови создава непрекинат работен простор и располага со големи предмети како акции и листови за печење.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи