.

.

New
Комплет За Кабли Со Соларен Панел Goupchn 10wg Со 45a Конектор Соларни Конектори Продолжен Кабел 3.3 ft/1m За Пренослива Електрана На Соларен Генератор, RV

Комплет За Кабли Со Соларен Панел Goupchn 10wg Со 45a Конектор Соларни Конектори Продолжен Кабел 3.3 ft/1m За Пренослива Електрана

DEN 190.24

Стока
Во продавницата

Ние обезбедуваме гаранција за 30-дневна замена или враќање на средствата за секој проблем и 1 година гаранција. Напон : Макс. Можете лесно да ги одделите двата конектори со притискање и држење на вградената брава. Должина на кабелот : 3,3 стапки/1м. Нашата неограничена страст за иновации и решенија не тера да одиме напред. Совршен за полнење на преносни соларни генератори и домашниv. Овој тежок продолжен кабел за соларен панел е изработен од висококвалитетен чист бакарен материјал ОД 10 ГРАМА, кој може да обезбеди стабилна струја за вашиот уред и е густ, издржлив и мала загуба на енергија. Гаранција : Се Надевам дека ќе бидете задоволни со нашиот кабел за продолжување на соларниот панел. Машки-Негативни ( -). Овој тежок продолжен кабел за соларен панел е изработен од висококвалитетен чист бакарен материјал ОД 10 ГРАМА, кој може да обезбеди стабилна струја за вашиот уред и е густ, издржлив и мала загуба на енергија. Должина на кабелот : 3,3 стапки/1м. Широко се користи во соларни генератори, преносни генератори на енергија, соларни електрани, соларни батерии, електрични возила, ПРОЗОРЦИ батерии, батерии за складирање, колички за голф и вилушкари.Струја : Макс. Машки И Женски Соларни Конектори. Пакетот вклучува : 1 Пакет продолжен кабел за соларен панел компатибилен со соларен конектор и 45а адаптер.Висококвалитетните бакарни жици ОД 10 ГРАМА се меки, флексибилни и издржливи. Ве молиме потврдете го поларитетот на вашиот уред пред да поставите нарачка. Соларните конектори се изработени од висококвалитетен и издржлив материјал кој има долг работен век. Црвената жица е позитивна (+), а црната е негативна (+). Ве молиме имајте предвид дека женскиот конектор на овој кабел е ПОЗИТИВЕН(ЖенскиПозитивен и МашкиНегативен). - Компатибилен Со Соларен Конектор. Женски-Позитивен (+).

Карактеристики на производот

Cable length:
3.3ft/1m. Wire Gauge
About us Goupchn has passed the ISO9001:
2015 international quality management system certification based on the business philosophy of Quality is the pursuit, quality wins the trust. Our products have passed the inspection of the National Instrument Testing Center and have successively obtained UL, CE, and RoHS certifications, and have won praises from users at home and abroad. Goupchn Solar Panel Connector to 45A/Ads Extension Cable 3.3ft/1m for Portable Solar Generator Power Station, RV Why you should choose us? High quality 10AWG copper wires are soft, flexible and durable.
Свеж

Поврзани производи