.

.

New
ЛУКСУЗЕН 6 Инчен Ултра Тенок LED Вдлабнато Осветлување, 14w, 5 Избор НА Боја 2700K | 3000K | 3500K | 4000K | 5000K, CRI 90, 1150 Лумени, ЗАТЕМНЕТИ LED Светла На Нафора, Влажни Номинални, Преград?

ЛУКСУЗЕН 6 Инчен Ултра Тенок LED Вдлабнато Осветлување, 14w, 5 Избор НА Боја 2700K | 3000K | 3500K | 4000K | 5000K, CRI 90,

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

5 ОПЦИИ ЗА БОЈА - не сум сигурен што вдлабнати светла температура на бојата што ја барате во вашиот дом? Секој led downlight има едноставен прекинувач за употреба поврзан што може да ги смени вашите светла НА 2700k топло бело, 3000k меко бело, 3500k природно бело, 4000 K ладно бело или 5000 K светло бело. Вашите домашни вдлабнати светилки ќе бидат прилагодливи преку температури на бојата од 5 кубика додека не најдете совршено светло за избор за вашиот простор. ЗАТЕМНЕТО-Контролирајте ја осветленоста на вашата ВДЛАБНАТА светлина ОД 6 инчи СО мазна карактеристика на затемнување што може да се намали од 100% на 10% излез на осветлување. Контролирајте ги вашите светла за одмор од 6 инчи што ќе се затемнат до претпочитаната поставка без треперење, за да можете да уживате во пријатна атмосфера. Со влажна локација и безбеден рејтинг за контакт со ИЗОЛАЦИЈА НА ИЦ, овие светла се идеални за нова и стара конструкција, реконструкција, софит, стреа, туш, тавани за капки и секоја внатрешна и надворешна локација. ТЕНОК ДИЗАЈН Без КОНЗЕРВИ - Изграден Со лесен за ракување и лесен дизајн на кој му требаат само 2 инчи простор за растојание за да се вклопи во тесни тавани. Секој комплет ЗА вдлабнато осветлување ПРЕДВОДЕНА од доградба е совршено решение што доаѓа со разводна кутија за лесно ожичување, клипови со пружина и преграда за завршна обработка до таванот и не бара никакво куќиште за конзерви. Со РЕЈТИНГОТ CRI 90, овие исто така ќе обезбедат подобра јасност на бојата на вашата околина за поживописно чувство на вашиот простор. КОНТИНУИРАНА Светлина-Изградена Со неверојатни 50.000 часа живот, што значи дека нема да биде потребна замена во следните 45 години, врз основа на 3 часа/дневна употреба. Секој КОМПЛЕТ за доградба НА ЛЕР трае 10 пати подолго од традиционалните вдлабнати вдлабнати светилки што значи помалку време да се грижите за промена на светлата. Користете во вашата спална соба, кујна, бања, дневна соба, гаража, подрум, софит, двор, трем, како осветлување од поплави и многу повеќе. СИГУРНО ОСВЕТЛУВАЊЕ-нула треперење светло, нула одложување и нула грижи со ВДЛАБНАТО осветлување на ЛЕР 6 инчи што обезбедува висококвалитетно внатрешно и надворешно осветлување со прекинувач за подесување на температурата на бојата од 5 кубика прикачен на секоја тела. Секоја LED тенка вдлабната светлина е брза за инсталирање, Енергетска Ѕвезда и влажна локација оценета за сигурност, доаѓа со заптивка од пена за подобро запечатување, безбеден контакт за изолација со иц воздух и ул наведен, CR 90, светло за поплави од 110 степени и поддржано со 5-ГОДИШНА ГАРАНЦИЈА.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи