.

.

New
Zuqiee SDY електронски дигитален дисплеј надворешен дијаметар микрометар 0-25mm метрички двојно систем за мерење на микрометар за микрометар на микрометар

Zuqiee SDY електронски дигитален дисплеј надворешен дијаметар микрометар 0-25mm метрички двојно систем за мерење на микрометар

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Направена од тврда легура челик, бојата е светла и не е лесна за 'рѓа, издржлива и издржлива, грешката во сондата е мала, може да се прилагоди по желба, а применливоста е силна. ЛЦД-екран, силна способност за борба против гребење, јасен приказ на податоци, интуитивно читање. Уредот за заклучување, свртете лево на заклучување, свртете десно за да се отклучите, да се исклучите за да се исклучи, користете го уредот за заклучување за да го свртите инструментот лево. Ве молиме слободно контактирајте не ако имате какви било прашања, ние ќе дадете се од себе за да ви обезбедиме најдобра услуга. Нашата компанија ќе ви ја достави стоката што е можно поскоро, логистичката брзина е побрза од веб -страницата. Ве молиме слободно контактирајте не ако имате какви било прашања, ние ќе дадете се од себе за да ви обезбедиме најдобра услуга. Нашата компанија ќе ви ја достави стоката што е можно поскоро, логистичката брзина е побрза од веб-страницата. Со метрика, функција за конверзија на инч, автоматска мерење на конверзијата Datasmall големина, лесна за работа Спецификација : Мерење на опсегот : 0-25 MMAccuracy : ± 0,003 Mmmmresolution : 0.001 MMProcess : Chrome Plating Read Режим : Дигитално читање БАТЕРИЈА : 1.5 V Батерија на копче (не е вклучена) 1* Дигитален микрометар1* мал клуч.

Карактеристики на производот

Measuring range:
0-25mm
Accuracy:
±0.003mm
Resolution:
0.001mm
Process:
chrome plating
Reading mode:
digital reading
Battery:
1.5V button battery (not included)
1* Digital micrometer:
1* Small wrench :
Свеж

Поврзани производи