.

.

New
Восхитен Единствен Држач За Резервоар За Кислород За Инвалидска Количка - Торба За Складирање Кислород Со Џеб За Складирање Мрежа Одговара На Пренослив Цилиндар Р?

Восхитен Единствен Држач За Резервоар За Кислород За Инвалидска Количка - Торба За Складирање Кислород Со Џеб За Складирање

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

ВИСОК КВАЛИТЕТ. Овој пренослив кислород е изработен од тешка, водоотпорна полиестерска ткаенина отпорна на кинење. Држачот за торба одговара На Д, Е и помали резервоари. Лесен е, лесен за употреба и се преклопува во мало пакување за складирање. УНИВЕРЗАЛНА ОДГОВАРА. Оваа торба за медицинска опрема совршено одговара на сите инвалидски колички и пешаци. Со оваа торба за резервоар за кислород, осигурува дека патувањето со големиот резервоар е многу полесно во количката. Оваа торба го поставува резервоарот надвор од центарот за да избегне мешање во главата и грбот. ПРИЛАГОДЛИВИ РЕМЕНИ. Восхитуваниот Ранец Со Кислород има прилагодливи ремени за сместување на повеќето инвалидски колички. Лесно носи резервоари за кислород со максимална удобност и безбедност. ПРЕПОРАЧАНО. Овој носач на инвалидски колички со кислород се препорачува на постари лица, пациенти, постари лица, корисник на инвалидска количка и корисник на шетач за медицинска, домашна и болничка употреба. ЗАГАРАНТИРАНО. Ако наидете на проблеми со Нашиот Единствен Држач за Цилиндри За Кислород, можете веднаш да не контактирате.**Реквизит 65 Предупредување-Олово и ДЕХП**. Одлична алтернатива на челичните резервоари!. Безбедно го прикачува резервоарот за кислород на Вашата Инвалидска Количка.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи