.

.

New
Bettomshin 5/32 DIA тркалезен врв челик директно ејекторски пин удар 4 инчи долги сребрени сиви 5 парчиња

Bettomshin 5/32 DIA тркалезен врв челик директно ејекторски пин удар 4 инчи долги сребрени сиви 5 парчиња

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

【Параметар】 Вкупна должина : 4inch; Дијаметар на Шанк : 5/32inch; Дијаметар на главата : 9/32inch; Дебелина на главата : 5/32inch; Материјал : 65мн; Цврстина : HRC48-50 степени; Боја : Сребрена. 【Материјал】 Панч -прачка е изработена од висококвалитетен челик од 65 милиони, што е голема јачина, добра флексибилност, издржлива и практична за дневна употреба. 【Употреба】 Овој удар има долга, тркалезна права шанка. Може да се контактира со материјалот (метал или не-метал) откако ќе се собере со ударот. 【Функција】 Тркалезен врв челик директно исфрлање на пинот, исто така познат како шипка за удирање, игла за удирање, е метални делови на печатниот печат во механички алатки. 【Апликација】 Пријавете се на индустријата за обработка на фиттер, производство и механичко одржување. Bettomshin 5/32 "Dia Round Tipe Steel Streight Stired Ejector Pin Punchtechnical Parameterstotal Должина : 4" Дијаметар на Шанк : 5/32 "Дијаметар на главата : 9/32" Дебелина на главата : 5/32 "Материјал : 65 MNHRC : 48-50 COLOR : Сребрена сива содржина 5 X Ejector Pinfeature*Овој удар е одлична рачна алатка за механичка работа.>*Овој удар има долга, тркалезна права.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи