.

.

New
Дистрибуција на енергија И Терминален Блок, Двоен Ред Терминален Блок-9/16 Центри, 600V, 2 Жица Големина, 9/16 Центар, 2.109 Должина, 1.688 Ширина

Дистрибуција на енергија И Терминален Блок, Двоен Ред Терминален Блок-9/16 Центри, 600V, 2 Жица Големина, 9/16 Центар, 2.109

DEN 1.67

Стока
Во продавницата

Дистрибуција на енергија и терминален блок со два терминали за различни апликации за електрично рутирање и прекинување. Полиестерски блок исполнет со стакло за цврстина и издржливост, со терминални плочи отпорни на корозија. Рејтинг НА напон И струја ОД 600 V и 30 засилувач. Температурен рејтинг од 208 Степени Ц. завртките за Монтирање се # 8 големина на обетка.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи