.

.

New
АТЕН VE811 HDMI HDBaseT Екстендер-ТАА Во Согласност

АТЕН VE811 HDMI HDBaseT Екстендер-ТАА Во Согласност

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

Гаранцијата на производителот не може да се примени. HDBase T Поврзување-проширува hdmi врска до 100m преку Една Мачка 5e/6/6a или ATEN 2 L - 2910 Cat 6 кабел. Поддржува Режим На Долг Дострел HDBase T-до 150 m преку една Мачка 5e/6 кабел со резолуции до 1080p. HDMI (3 D, Длабока Боја, 4 K). HDCP 2.2 компатибилен. Поддржува резолуции до Ултра HD 4kx2k и 1080p Full HD. Атен VE811 Hdmi Hdbaset Extender гарантира оптимална HDMI врска до 100 m над една Мачка 5e/6/6a или ATEN 2 L-2910 Cat 6 кабел. VE811 ги исполнува карактеристиките На Спецификацијата HDMI, вклучувајќи 3 D, Длабока Боја, HD без загуби аудио формати и cec премин. Поддржува Dolby Digital 5.1, DTS HD аудио и видео сигнали со резолуции ДО 4 K. покрај тоа, VE811 поддржува режим на долг дострел, обезбедувајќи ефективно средство за проширување на HDMI сигналите до 150m над еден Кабел Cat 5e/6. Туркајќи ја технологијата и дизајнот до крај, компактниот дизајн го прави VE811 лесен за монтирање на која било локација. Дизајниран за денешните дигитални трендови, VE811 е идеален за простории за состаноци или за која било поставка што бара висококвалитетно HDMI видео да се прошири на големи растојанија.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи