.

.

New
Масло За Длабоко Чистење, Масло За Чистење На Лицето, Средство За Отстранување Шминка. Природните Ботанички Супер Овошни Масла Чистат без Затнување На Порите, Надо?

Масло За Длабоко Чистење, Масло За Чистење На Лицето, Средство За Отстранување Шминка. Природните Ботанички Супер Овошни Масла

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

Лесната ботаничка мешавина на надополнување на омега масла штити од губење на влага. Веган. Ги оживува есенцијалните липиди на кожата и поттикнува заштита и поправка на бариерите за време и по процесот на чистење. Дејства; Се Трансформира во млечна емулзија која лесно ги разградува нечистотијата, шминката и маслата поефикасно од повеќето средства за чистење кога се додава вода. Кожата се чувствува чиста, негувана и добро хидрирана, никогаш мрсна Совршена За тешка шминка, водоотпорни маскари и длабоко вградени нечистотии и загадување на животната средина. Може да се користи како претходно чистење за сите типови кожа или како примарно средство за чистење на сува, дехидрирана, зрела или чувствителна кожа. Масло за длабоко Чистење, Масло за Чистење На Лицето, Отстранувач На Шминка, Чисти без Затнување На Порите, Без Остатоци, Мирис И Без Боја, Сите Типови Кожа. Лесните мешавини на масло за ботаничко чистење на надополнување на омега маслата штитат од губење на влага, ги оживуваат есенцијалните липиди на кожата и поттикнуваат заштита и поправка на бариерите за време и по процесот на чистење. Се трансформира во млечна емулзија која лесно ја разградува нечистотијата, шминката, тешката шминка и маслата поефикасно од повеќето средства за чистење кога се додава вода. Кожата се чувствува чиста, негувана и добро хидрирана, никогаш мрсна. Совршен за тешка шминка, водоотпорни маскари, длабоко вградени нечистотии и се бори против чувствителноста на загадувањето на животната средина.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи