.

.

New
Бејкер Рос природни врба гранки за занаетчиство и украси, 15 см, 30 пакувања

Бејкер Рос природни врба гранки за занаетчиство и украси, 15 см, 30 пакувања

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Пополнете, слој, тресете и посипете!. Барате едноставна забава за занаетчиство? Па, трансформирајте ги нашите симпатични контејнери со вашите омилени живописни нијанси на песок и сјај. Пополнете, слој, тресете и посипете!. Гледајте го трансформацијата пред очите. Гледајте го трансформацијата пред очите.Занаетчиски комплет за деца : Природни реални гранки на врба во разновидни форми (боите може да варираат). Пополнете, слој, тресете и посипете!. Барате едноставна забава за занаетчиство? Па, трансформирајте ги нашите симпатични контејнери со вашите омилени живописни нијанси на песок и сјај. Пополнете го печатот на место и ставете ги вашите славни уметнички дела на екранот!. Едноставно испуштете го капакот и истурете во обоен песок или сјај (не е вклучен) користејќи ја предвидената мини инка. Барате едноставна забава за занаетчиство? Па, трансформирајте ги нашите симпатични контејнери со вашите омилени живописни нијанси на песок и сјај. Пакетот е погоден за занаетчиски групи, училишта или само општа занаетчиска фанатици. Донесете ја природата поблиску до вас со овие гранки на врба. Поставете го нагоре, обидете се и направете ленти и дамки, вртете го наоколу со коктелски стап или едноставно залепете го ждрепката. Гледајте ги вашите деца учат нови вештини бидејќи создаваат најневеројатни занаети, играчки и украси со инспиративни теми за сите прилики и проекти. Гранките се долги приближно 15 см (5,9 инчи). Алтернативни занаети : Уживајте во поприродни занаетчиски материјали за да ги додадете во вашите уметности и занаетчиски проекти. Едноставно испуштете го капакот и истурете во обоен песок или сјај (не е вклучен) користејќи ја предвидената мини инка. Должина приближно. Природни реални врба гранки во разновидни форми. Пополнете го печатот на место и ставете ги вашите славни уметнички дела на екранот!. Идеална употреба во колажи, занаети или за декорација. Едноставно испуштете го капакот и истурете во обоен песок или сјај (не е вклучен) користејќи ја предвидената мини инка. Креативни идеи : Овој занаетчиски пакет би бил идеален за проекти за уметност и занаетчиство, колажи или украси. Вклучено во пакетот : 30 чипови на природни гранки (300g) во разновидни форми. Користете за украсување на рамки, платна и садови за пенкало или додавање на колаж.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи