.

.

New
Сет на Sugar & Cream Sugar & Brews Sugar & Brews | Домашен декор | Кафе и чај сервис - 4 x 5,5 x 3,75

Сет на Sugar & Cream Sugar & Brews Sugar & Brews | Домашен декор | Кафе и чај сервис - 4 x 5,5 x 3,75

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Шеќер и крем со две парчиња сет за сервисирање на раката насликана со деликатни цвеќиња. Направено од рачно насликана, висока керамика. Прави одличен подарок за loversубителите на чај и кафе. Микробранова и машина за миење садови. Sugar Bowl мери 4,5 "(H) x 3,5" (D) и има капацитет од 9 унца. Мерки за крем карафе 4 "(H) x 4.625" (L) x 3.25 "(D) и има капацитет од 9 унца. Прави одличен подарок за loversубителите на чај и кафе. Микробранова и машина за миење садови. ) x 3.25 "(г) и има капацитет од 9 унца. Керамички шеќер и крем сет со деликатни, цвеќиња слични на лоза против весела жолта позадина. Секоја ставка е рачно насликана, така што може да има некаква варијација на формата и бојата во дизајни од парче до парче. Направено со микробранова и машина за миење садови. Карактеристики : Направено од рачно насликана, висока керамика прави одличен подарок за loversубителите на чајот и кафето, шеќерниот сад има карафе од капацитет од 9 унца, има спецификации на капацитет од 9 унца : Димензија на шеќер во сад : 4,5 "H x 3,5" Dcream Димензија на карафе : 4 "H x 4.625" L x 3.25 "Dmaterial : Ceramiccolor : Green and Mellow Yellowtype : Упатства за нега на шеќер и крем : Упатства за нега на миење садови со благ сапун и вода и суво темелно нашата посветеност : со над половина век век на век на век Искуство во дизајнирање и производство на гурмански прибор за кујна, планински шума е ненадмината во потрагата по донесување безвременски, квалитетни парчиња во вашиот дом, создадени од високо обучени занаетчии и занаетчии.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи