.

.

New
Црвена етикета Абразиви 5 инчи 9-дупки 80, 120, 150, 180, 220 дискови со високи перформанси со високи перформанси и асортиман на пакувања од 50 пакувања

Црвена етикета Абразиви 5 инчи 9-дупки 80, 120, 150, 180, 220 дискови со високи перформанси со високи перформанси и асортиман

DEN 2.00

Стока
Во продавницата

Премиум топлинска третирана алуминиум оксид (A/O) жито водоотпорен ултра флексибилен. Инженерски со материјали за индустриско одделение идеални за употреба на дрво, автомобилска боја, фиберглас, пластика, композити, морска завршна обработка и завршна обработка на сјај. Флексибилната поддршка на филмот обезбедува тесна толеранција и конзистентна завршница. Сопствена дополнителна густа анти-натоварувачка цинк-стеарат технологија за обложување ја подмачкува и ја намалува смолата за градење честички преку сврзување на смола, се спротивставува на топлината и влажноста. Ултра силен полиестер за полиестер (ЈП) Поддршка за супериорна флексибилност и издржливост. 5 инчи 9-дупки 80, 120, 150, 180, 180 дискови за пескарење на кука и јамка, асортиман од 50 пакувања (10 од секоја гриз). Премиум водоотпорен полиестерски филм со индустриско одделение алуминиум оксид (A/O) жито. Само -фрактурирање алуминиум оксид обезбедува брза стапка на намалување со одлична долговечност. Супериорна јачина и издржливост во споредба со дисковите за пескарење поддржани од хартија. Идеално за употреба на дрво, автоматско тело, фиберглас, пластика, композити, морска завршна обработка и завршна обработка на висок сјај. Флексибилен полиестерски филм нуди супериорна изведба на апликациите за пескарење на аголот, аголот и работ. Дисковите се прецизни печат и врзани со поддршка од кука и јамка. Смола над сврзување со смола се спротивставува на топлината и влажноста. Влажни или суви апликации. ВАНО : Дополнителната дебела обвивка за цинк стеарат на овие дискови нуди супериорно подмачкување и бара помалку вода отколку што обично се користи во влажни апликации. Запалувањето на водата е поефикасно од постојан поток. Материјалот ослободен од површината на дискот за време на употребата не е абразивно жито, тоа е цинк стеарат. Оваа облога е дизајнирана да се одвива постепено, додека обезбедува блиска толеранција и совршено рамномерна завршница на површината.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи