.

.

New
Godox DP400IIIV 400WS Stobe Flash Studio Light W/Godox x2t-C активирање GN87 0,1-1S време на рециклирање, времетраење на блицот 1/2000-1/800S, 2,4G X систем CCT 5600 ± 200K Bowens Mount Monolight

Godox DP400IIIV 400WS Stobe Flash Studio Light W/Godox x2t-C активирање GN87 0,1-1S време на рециклирање, времетраење на блицот

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

Апликација】 Godox DP400iiiv Професионална фотографија Флеш изведува одлично во снимање на портрети и производи, свадбена фотографија, рекламирање, модна комерцијална фотографија, итн.? , постигнување на креативно снимање, користете X2, XPRO, XT32, FT-16 активирање за да се постигне безжично синхроно активирање и контрола. (The package contains Godox X2 T-C Trigger, which can be used with the flash.). ? Со ламба за моделирање, ламба за моделирање 30 W со прилагодлива осветленост на светлината. ? Точна температура на бојата, стабилно производство на моќност, со индекс на блиц на рефлекторот 87 (М ISO 100). ? Автоматско враќање на прилагодената поставка Откако ќе се рестартираат, 16 групи (0-9, А-Ф), 32 канали (1-32), 3 режими на ламби за моделирање (OFF/PROP/процент). Апликација】 Godox DP400iiiv Професионална фотографија Флеш изведува одлично во снимање на портрети и производи, свадбена фотографија, рекламирање, модна комерцијална фотографија, итн? Модна комерцијална фотографија, итн. ♦ Вграден Godox 2.4 G безжичен X систем ♦ 1/2000 до 1/800 секунда кратко времетраење на блицот и фастециклирање со ламба за моделирање 30 W ♦ Безжична контрола на односот на моќност на блицот (потребен приемник), ламба за моделирање), ламба за моделирање) и зуи, како и активирање на блиц ♦ Анти-профлаш функција, овозможувајќи синхронизација со камери кои имаат систем за отпуштање со еден префлаш ♦ Прецизна контрола на излезот, 61 чекори од 1/64-1/1 ♦ 30 W моделирање ламба со прилагодлива светлина осветлување ♦ компатибилен со компатибилен Bowens Mount додава разни додатоци за да се дадат повеќе ефекти на осветлување ♦ Прилагодените поставки се запомнуваат по 3 секунди и се обновуваат по рестартирање 2.4 G безжичен X систем користете Godox X1, X2, XPRO или XT16 Flash Trigger за да се постигне безжично синхроно активирање и контрола. With Godox X2 T-C Trigger For Canon This wireless flash trigger transmitter model X2 T-C can be used for studio flash, Speedlite, and camera shutter. It is Compatible with Canon hot-shoe mounted DSLR or Mirrorless series cameras. Tech Specs Model : DP400 IIIV Max Power (ws) : 400ws Guide Number (m l SO 100) (with reflector) : 87 Color Temperature : 5600±200 K Operating Voltage : 100-240 V~50/60 Hz Power Output Control : OFF,4.0~10.0 (1/64 ~ 1/1) СЛУБА за моделирање (W) : Метод на активирање 30 W : Синхронизација на кабелот, копче за тестирање, активирање на приемникот, Времетраење на блицот на портата за безжична контрола : 1/2000 ~ 1/800 S Параметри Излез од приклучокот за синхронизација : 5 V : 5 V Parameters Output from the USB Port : 5 V/200m A (only for Godox receiver) Fuse : 8 A Recycle Time : 0.1-1s Net Weight : 2.54kg Package Including : DPIIIV Flash Head x1 Power Cord x1 Lamp Cover x1 Bowens Reflector x1 Cleaning Cloth x1 Color Cloth x1 Godox X2 T-C Trigger x1.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи