.

.

New
Додатоци за ефект на светло за осветлување на SDFGH Flash Flash Adapter за Speedlight Profoto Shoot Accessory

Додатоци за ефект на светло за осветлување на SDFGH Flash Flash Adapter за Speedlight Profoto Shoot Accessory

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

Вграден во сензор за робови, доаѓа со ламба за моделирање 75 W. Излезот на блицот е прилагодлива моќност од 1/8 до целосна, што може да ги задоволи барањата за светлина во различно опкружување. Во рамките на влезот на чадорот, тој е применливо за секој студиски чадор. Домување на апс, силно и издржливо. Компактна големина, моќна. Вграден во сензор за робови, доаѓа со ламба за моделирање 75 W. Излезот на блицот е прилагодлива моќност од 1/8 до целосна, што може да ги задоволи барањата за светлина во различно опкружување. Во рамките на влезот на чадорот, тој е применливо за секој студиски чадор. Домување на апс, силно и издржливо. Компактна големина, моќна. K150 Afeatures : Вграден во сензор за робови светло, доаѓа со ламба за моделирање 75 W. Излезот на флаш е прилагодлива моќна моќност од 1/8 до целосна, што може да ги задоволи барањата за светлина во различно опкружување. Со влез на чадор, таа е применлива за секој чадор во студиото. Домување на ABS, силна и издржлива. 110 V/60 Hz со американски приклучок (US) (по избор) Контрола на моќност на блиц : 1/8-полн Stepless Modeling LAMP : 75 WSRe Charging Време : 0,5-3 Sec Flash Метод на активирање : Синхронизација на кабелот, копче за тестирање, Времетраење на робови : 1/2000-1/800 SFUSE : 5aitem Големина : 18.3 * 10.5 * 13.7cm / 7.2 * 4.1 * 5.4initem Тежина : 603g / 21.3ozpackage Големина : 19.5 * 13.5 * 17.5cm / 7.7 * 5.3 * 6.9inpackage Тежина : 969g / 34.2ozpackage список : 1 * 150 A Studio Strobe1 * Прирачник за моделирање LAMP1 * Кабел за напојување1 * Упатство за упатства : 1. Поради разликата во светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поразлична од сликите.2. Ве молиме, оставете грешка на неколку сантиметри разлики како резултат на рачното мерење.1 Поставете x Пополнете светлина.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи