.

.

New
Floyutin M5 2 инчи не'рѓосувачки челик мали карабинер клипови Snap куки Брз линк синџир за конектор Хардверски алатка 8 пакувања

Floyutin M5 2 инчи не'рѓосувачки челик мали карабинер клипови Snap куки Брз линк синџир за конектор Хардверски алатка 8 пакувања

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

Не'рѓосувачки челик. Увезени. Затворање на клипот. Големина (одобрение) : Клип за карабинер на тешки метри. М се залага за метричка големина, m5 е мерачот на Snap Hook, 0,2 "/5mm во дебела, 50мм во надворешна должина, 0,59"/15 mm во максимална ширина на инсајдер на поголемиот крај. 0,25 "/6mm во мини -инсајдерска ширина на малиот крај. 0,27"/7мм во отворањето на портата. Цврсти врски со полиран финиш, без остри рабови. Светла тежина, но јачина, 0,59oz/17g/компјутерски карабинер. Лесна употреба : Пролет на кука за влечење и дизајн на Eyehole на Fiexd. Лесно е да се отвори и затвори тенката пролетна порта. Само една рака Прес. Забележете ја големината на отворањето (дозвола од 7мм кога се отвора максимално). Тие се мали клипови за карабинер. Максимално работно оптоварување : 304 карабини од не'рѓосувачки челик, капацитет на максимално оптоварување само 100lb (50 кг). Не го надминувајте максималното оптоварување за безбедност. Мулти-намена апликација : може да се поврзе, кука, да се поврзе, да се поправи, да се замени, да се заклучи. Широко се користи за ланци, јажиња, кабли и мрежи. Вклучувајќи : 8 парчиња клипови од не'рѓосувачки карабинер. Не'рѓосувачки челик. Увезени. Затворање на клипот. Големина (одобрение) : Клип за карабинер на тешки метри. М се залага за метричка големина, m5 е мерачот на Snap Hook, 0,2 "/5mm во дебела, 50мм во надворешна должина, 0,59"/15 mm во максимална ширина на инсајдер на поголемиот крај. 0,25 "/6mm во мини -инсајдерска ширина на малиот крај. 0,27"/7мм во отворањето на портата. Цврсти врски со полиран финиш, без остри рабови. Светла тежина, но јачина, 0,59oz/17g/компјутерски карабинер. Лесна употреба : Пролет на кука за влечење и дизајн на Eyehole на Fiexd. Лесно е да се отвори и затвори тенката пролетна порта. Само една рака Прес. Забележете ја големината на отворањето (дозвола од 7мм кога се отвора максимално). Тие се мали клипови за карабинер. Максимално работно оптоварување : 304 карабини од не'рѓосувачки челик, капацитет на максимално оптоварување само 100lb (50 кг). Не го надминувајте максималното оптоварување за безбедност. Мулти-намена апликација : може да се поврзе, кука, да се поврзе, да се поправи, да се замени, да се заклучи. Широко се користи за ланци, јажиња, кабли и мрежи. Вклучувајќи : 8 парчиња клипови од не'рѓосувачки карабинер. Клипови на тешки карабинер од не'рѓосувачки челик од флојутин може да се користат за активности на отворено, како што се риболов, пешачење, кампување, миленичиња, ранец и така натаму. 【Карактеристики на производот】 Тип : Мал тежок карабинер материјал : 304 Големина на не'рѓосувачки челик (приближно) : Рачно мерење, Will BE1-2mm грешка -Овденост : 0,20 инчи/5mm -outside Должина : 2 инчи/50мм -макс во ширина : 0,59inch /15мм -мини во ширина : 0,25inch/6mm завртка за отворање на устата : 0,27 инч/7мм Тежина : 0,59oz/17g Секое максимално оптоварување : 100lb/50kg.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи