.

.

New
IRDFWH јаглерод диоксид метар мултифункционален монитор Интелигентен инструмент за анализа на детектор за квалитет на воздухот CO2

IRDFWH јаглерод диоксид метар мултифункционален монитор Интелигентен инструмент за анализа на детектор за квалитет на воздухот

DEN 6045.76

Стока
Во продавницата

Детектор на јаглерод диоксид : Интелигентен тестер за вредност на јаглерод диоксид. Анализаторот на гас користи празен сензор за полупроводници ТВОК за да ја следи температурата и влажноста на квалитетот на воздухот. Тоа е детектор за квалитет на воздухот, користејќи електрохемиски модул за откривање, со добра точност, стабилна изведба, силна способност за анти-мешање, мала потрошувачка и долг живот на услугата. Точно откријте јаглерод диоксид. Големиот екран го прикажува датумот, времето, моќта, концентрацијата на CO2, температурата и влажноста. Тој го усвојува модулот за електрохемиско откривање на, со добра точност, стабилни перформанси, силна способност за анти-мешање, мала потрошувачка и долг живот на кабинетот. Материјал за школка : Големина на апсопродукција : 160*90*41mm/6.3*3.54*1.61 "CO2 Опсег на мерење : 400-5000ppmco2 Точност на мерење : ± 50+5%PPMTem Peruture Опсег на мерење : -10-500 ° CTemperature Мерење на мерење : ± 1 ° Chumity Опсег на мерење : 10%-99%Точност на мерење на RHHumidity : ± 1%RHWorking Environmention : 0-50 ° Cbattery Капацитет : 1200 Mach Arging Метод : USBPower Влез : Type-C USB 5 V2 Acolor : бел, детектор на црна карбон диоксид Детектор : Интелигентен тестир за вредност на јаглерод диоксид. Анализаторот на гас користи празен сензор за полупроводнички ТВОК за да ја следи температурата и влажноста на квалитетот на воздухот. Тоа е детектор за квалитет на воздухот, користејќи електрохемиски модул за откривање, со добра точност, стабилна изведба, силна способност за анти-мешање, мала потрошувачка и долга услуга Lifeивот.Какулно откријте јаглерод диоксид. Големиот екран го прикажува датумот, времето, моќта, концентрацијата на CO2, температурата и влажноста. Го усвојува модулот за електрохемиско откривање на, со добра точност, стабилна изведба, силна способност за анти-мешање, мала потрошувачка и долго Lifeивотот на кабинетот. На производот не му е потребна калибрација, може да се тестира по подигнување, и точно може да открие јаглерод диоксид. Диференциските бои на фонтот покажуваат различен квалитет на воздухот, 400-1000 стр. од 3000ppm : црвено трепкање, стотици дупки за вентилација во задниот дел не само што ја забрзуваат конвекцијата помеѓу воздухот и машината, со цел да се постигне ефикасно откривање, туку и обезбедува добар ефект на дисипација на топлина.1 x ДЕТЕКТОР за јаглерод диоксид 1 УСБ Каблноте : Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде малку различна од бојата прикажана на сликите. Ви благодариме! Ве молиме, дозволете 1-2 см Мерење на отстапувањето како резултат на рачното мерење. ИНДОР ТЕРМОМЕТЕРИ ВРЕМЕ ХИГРОМЕТЕРИ ВРЕМЕ ТЕРМОМЕТЕРИ.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи