.

.

New
Flysky FS-BS6 приемник 2.4GHz 6CH AFHDS2 за Flysky FS-GT5 RC Transmiter Boat Boat

Flysky FS-BS6 приемник 2.4GHz 6CH AFHDS2 за Flysky FS-GT5 RC Transmiter Boat Boat

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Лесно за врзување и многу брза врска, брза и исклучително стабилна во перформансите. Ова е додаток производ за Traxxas HPS HPI RC автомобил и брод. Ако некое прашање, ве молиме кажете ни без двоумење. Ултра мала големина и ултра лесна тежина, ефикасно заштедете простор и го намалуваат тежината на артикалот. Gyroscope Buillt-In има автоматско обновување на неочекувани неутрализирања, погодни за системот AFHDS2 A предавател на системот. Compatible with : Flysky GT5 GT2 E GT2 G FS-i4 X FS-i6 FS-i6 X FS-i6 S FS-TH9 A FS-TM10, not compatible : FS-GT2 FS-GT2 B FS-GT3 B FS-GT3 C and other transmitter whose communication protocol is AFHDS, Само компатибилен со предавателот со протоколот за комуникација AFHDS 2 A. Белешка : Ако наидете на проблемот да не можете да се поврзете за прв пат, ве молиме изберете повторно да се поврзете. (Чекори : Вметнете ја приложената линија за код во интерфејсот за врзување на приемникот и напојувањето на приемникот. Во ова време, индикаторот за приемник брзо трепка, а потоа притиснете го копчето за врзување на предавателот и вклучете ја моќноста на предавателот во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време, во исто време Индикаторот на приемникот е секогаш вклучен и поврзувањето е успешно). Ве молиме, побарајте Glob Act за да бидете сигурни дека можете да ги купите вистинските спецификации на производот : Име на артикалот : FS -BS6 Име на бренд : Флески канали : 6 канали 2.4 GHz Систем : AFHDS2 A Модел Тип : RC CAR & BOAT Модулација Тип на модулација : GFSK RF Приемник чувствителност : - 92 d Bm Frequency : 2.4 G Power : 4.0-8.4 V Weight : 10 g Size : 29 * 22 * ​​16 mm Note : There could be a few deviations due to manual measurement, thank you for your kindness and understand Package information : Package size : 12 * 9 * 3 cm Тежина на пакет : 30 g Поли Список на пакети со пакети : 2 * Flysky FS-BS6 приемник 2 * Кабел.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи