.

.

New
Меилан М3 Мини Гпс Велосипед Компјутер, Безжичен Велосипедизам Компјутер Велосипед Километража Велосипед Брзинометар И Километража Водоотпорен Велосипед Компју?

Меилан М3 Мини Гпс Велосипед Компјутер, Безжичен Велосипедизам Компјутер Велосипед Километража Велосипед Брзинометар И Километража

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

●ВГРАДЕНИОТ ГПС ЧИП со ВИСОКА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ е усвоен ВО нашиот безжичен велосипедски компјутер, кој поддржува три системи : беиду, ГПС И ГЛОНАСС брзо глобално позиционирање. М3 НЕМА ПОТРЕБА ДА ПОСТАВУВАТЕ ВРЕМЕ, само треба да ја поставите временската зона пред употреба. По ПОЗИЦИОНИРАЊЕТО НА ГПС, времето автоматски ќе се поправи според локалната временска зона. ®АНТИ-ОТСЈАЈ МОНО лцд-опремен со 1,7-инчен МОНО-лцд-екран против отсјај И бело позадинско осветлување на цел екран, нивото на задно осветлување може лесно да се прилагоди и со притискање на левото и со десното копче. Сите ваши податоци за возење можат јасно да се гледаат од сите агли на екранот на велосипедскиот компјутер дури и на сончева светлина. Освен тоа, не грижете се повеќе за возење во темница. ●ПРИКАЗ на ПОДАТОЦИ ЗА ВОЗЕЊЕ велосипед ● километражата и брзинометарот на велосипедот поддржуваат разновиден најчесто користен приказ на податоци за велосипедизам : време на возење, растојание за возење, брзина на струја, просечна брзина, максимална брзина, тековно време, надморска височина, одо, вкупно време на возење и вкупна километража (ИЗВЕСТУВАЊЕ : ве молиме проверете дали вашиот компјутер За велосипед М3 е успешно поврзан СО ГПС пред возење). ●USB ПОЛНЕЊЕ, ВРЕМЕ НА ВРВНО РАБОТЕЊЕ 8 H®USB дизајн на полнење, овој gps велосипедски компјутер може брзо да се полни со користење на кој било уред за полнење СО USB dc 5v порта. Обезбедува 8 часа траење со позадинско осветлување по целосно полнење, воопшто не грижете се дали ќе останете без струја за време на возењето(ИЗВЕСТУВАЊЕ : нормално е ДЕКА ГПС сигналот за пребарување може да предизвика голема потрошувачка на енергија). ●СКЛАДИРАЊЕ И ПРЕГЛЕДУВАЊЕ НА ИСТОРИСКИ ЗАПИСИ●овој километража на брзинометар на велосипед може да складира 30 записи за возење. По секое возење, долго притиснете го десното копче и кратко притиснете го левото копче за да ги зачувате овие податоци за возење, автоматски ќе ја внесете страницата преглед на историјата. Совет : m3 GPS велосипед компјутерот не поддржува складирање на патеката и поставување податоци за возење. Некои временски зони : . Пекинг : ДОО+8 : 00 (Стандардно Поставување) Токио : ДОО+09 : 00 Перт : ДОО+08 : 00 МПЦ : ДОО+3 : 00 сиднеј : ДОО+10 : 00. Пацифичко време( САД) : ДОО-8 : 00 Сао Паоло : ДОО-3 : 00 Лондон : ДОО+0 : 00 Полски : ДОО+1 : 00 Берлин : ДОО+1 : 00. М3 мини гпс велосипед компјутерот не е погоден за внатрешна употреба. Ако имате какви било прашања за време на инсталацијата или употребата, посетете ГО МЕЈЛАН НА ОТВОРЕНО ЈУТЈУБ или FACEBOOK за решенија или контактирајте преку "постави прашање".

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи