.

.

New
Кинг Хантер временски услови про изолирана јакна

Кинг Хантер временски услови про изолирана јакна

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

100% полиестер. Увезени. Затворање на патент. Машинско миење. Три-ламинат Трикот надворешна ткаенина. 100 грама изолација Тело и ракав - 80 грама аспиратор. Продолжени манжетни за бура со јамки на палецот. Цисери отпорни на вода и исклучен изолиран аспиратор. Прилагодувања за влечење на половината и аспираторот. Изолираната јакна за временските услови е повторно изградена со тивка надворешна ткаенина Трикот, три-ламинатна конструкција и наредени со изолација со поли полнење. Оваа јакна има неверојатна топлина и квалитети за блокирање на времето. Со продолжени манжетни за бура, изолирана аспиратор, патенти отпорни на вода, две странични џебови и прилагодувања на влечење, оваа јакна обезбедува дополнителна топлина и заштита за лов на крајот на сезоната.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи