.

.

New
LENOX 30929VB30929 4-парчен вари-битен чекор-бит сет

LENOX 30929VB30929 4-парчен вари-битен чекор-бит сет

DEN 2847.84

Стока
Во продавницата

Производител : Ленокс. Земја на производство : Соединетите држави. Сечење на електрична енергија и пила. Производител : Ленокс. Земја на производство : Соединетите држави. Сечење на електрична енергија и пила. Опис на производот Чекор за вежбање бит, материјал HSS, финиш на пареа оксид, број на парчиња 4, број на големини на дупки 28, опсег на големина 1/8 во. до 1-3/8 внатре, големини вклучуваат 1/8 in., 5/32 in., 1/4 in., 5/16 in., 3/16 in., 7/32 in., 3/8 Внатре, 1/4 in., 9/32 in., 5/16 in., 11/32 in., 3/8 in., 13/32 in., 7/16 in., 1/2 in. , 9/16 in., 5/8 in., 11/16 in., 3/4 in., 13/16 in., 7/8 in., 1-1/8 in., 1-7/32 Внатре, 1-1/4 in., 1-3/8 in., Дебелина на чекор 1/32 in., 1/16 in., 1/4 in., Број на флејти 2, големината на Шанк 1/4 во ., 3/8 во. Од производителот Lenox 30929-30/929 4 парче вари-битен комплет вклучува VB1, VB3, VB8 и VB12. Lenox Vari-Bits имаат голема градба на челик со голема брзина и обложување на пареа оксид. Патентиран дизајн два флејти за сечење овозможуваат чисти дупки без бур. Овие делови ќе ги намалат материјалите побрзо од стандардните битови, вклучително и не'рѓосувачки ellвезди до дебелина до 1/8 ".

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи