.

.

New
Адидас Унисекс-дете Постмоумон чевли за средна кошарка

Адидас Унисекс-дете Постмоумон чевли за средна кошарка

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

100% синтетички. Синтетички ѓон. Детските чевли инспирирани од кошарка за целодневна удобност и стил. Прилагодливо вклопување : Прилагодлива врвна лента за кука и јамка со ленти. Синтетичка кожа горна : издржлив синтетички горен. Поддршка на глуждот : Подготвена јака за стабилност. Пернизирана мидала : Супер Мидиол од Cloud Foam обезбедува супериорна удобност и амортизирање. Инспирирани од тврдо дрво. Изградена за секојдневно носење. Овие деца „Адидас чевли“ имаат издржлив синтетички горниот дел со каиш за кука и јамка што им овозможува да го прилагодат вклопувањето. Подготвена јака обезбедува дополнителна стабилност додека перничињата со перници од Cloud Foam се супер минијатури на секој чекор.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи