.

.

New
Burkit 5/8 -11 UNC Tap and Die Set лева рака, 5/8 x 11 UNC Machine Thage Thap and Round Die

Burkit 5/8 -11 UNC Tap and Die Set лева рака, 5/8 x 11 UNC Machine Thage Thap and Round Die

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

Материјал од чешма : челик со голема брзина 6542 (М2), Дијаметар на сечење : 5/8 инчи, ТПИ : 11 заби на инч, насока на сечење : Лева рака, Класа на точност : 2б. Умре материјал : Алуминиумска алатка челик, Дијаметар на сечење : 5/8 инчи, TPI : 11 заби на инч, насока на сечење : Лева рака, Класа на точност : 2а. Технологија : Директно флуиран дизајн, брзо отстранување на чипови и без блокирање Направете ги вашите навои да ги обработувате побрзо и полесно. Апликации : широко користени во леано железо, бакар, месинг, абразивен челик, челик A3 и други метални материјали за обработка на навои. Пакетот вклучува : 1 сет 5/8-11 UNC лева рака допрете и умре. Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни нараквици. Пред да се прислушува, потврдете дали дијаметарот на тркалезната дупка е соодветен. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за комплексот процес на прислушување и нанесете анти-масло за одржување по употреба. Кога прислушувате, контролирајте ја брзината според цврстината на материјалот, неопходно е да додадете вода или течноста за ладење за да се спречи прекумерна температура и да се намали загубата на чешма.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи