.

.

New
Апсолутни шорцеви за велосипеди за жени за жени, удобни шорцеви за жени, 9 “

Апсолутни шорцеви за велосипеди за жени за жени, удобни шорцеви за жени, 9 “

DEN 2.00

Стока
Во продавницата

77% полиестер, 23% спандекс. Увезени. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Сè е во деталите - овие женски шорцеви имаат ткаенина за истегнување за леснотија на движење и инсејм од 9 ". Од студиото до улицата - овие женски шорцеви ја нудат целата удобност што ви е потребна за салата и целиот стил вие Сакате за вашиот секојдневен изглед. Без мирис за целодневно носење - Контрола на мирис помага да се задржи ткаенината на овие атлетски шорцеви без мирис, така што останувате свежи цел ден, без оглед на тоа. Двојна сува технологија - лесна, ткаенина ткаенина ослободува влага Надвор од кожата за да ви помогне да останете кул и суви. Логото на иконичното лого „Ц“ Ц “се наоѓа на задниот половината на овие женски шорцеви. Квалитетна ткаенина - овие удобни женски шорцеви се изработени од полиестер. Лесно миење на машината - машинско миење ладно со слични бои, внатре надвор ако е украсено. Користете само белило што не е хлор кога е потребно. Tumble Dry Sweat. Ладно железо ако е потребно. Не се декорацијата. Shuseенски шорцеви за велосипеди кои се движат со вас, без оглед колку е интензивно тренингот - и нашите шорцеви за велосипеди за велосипеди на Шампион ќе одат на далечина со вас. Овие спортски, но сепак стилски, шорцеви за велосипеди ќе одат со вас цел ден, од салата до улица и со совршен баланс на мекото истегнување и перформанси. Jerseyерси богата со памук го гушка телото за опремена силуета и двојно суво-технолошка влага од влагата подалеку од вашата кожа за поладна, посува удобност. Нежните, рамни споеви и високи ткаенини покриени со половината ве одржуваат удобно, за да можете да се фокусирате на она што е важно кога работите пот. Класичното лого на Champion® додава автентичен спортски стил на вашиот изглед со култури, дуксери и јакни. Без разлика дали трчате со работи, одите на вистински бегство или само уживате во мрзлив ден дома, овие удобни женски шорцеви сигурно ќе станат следниот главен дел од вашата обична гардероба.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи