.

.

New
Бајронстатика Пренослив Касетофон Со Самостоен Микрофон, Вграден Звучник, Рачка Што Се Повлекува, Автоматска Контрола На Нивото На Гласот, Приклучок За Слушалки, Au

Бајронстатика Пренослив Касетофон Со Самостоен Микрофон, Вграден Звучник, Рачка Што Се Повлекува, Автоматска Контрола На Нивото

DEN 365.92

Стока
Во продавницата

РЕКОРДЕР КАСЕТОФОН-Користете го овој магнетофон за гласовни интервјуа, разговори и personal списанија, само вметнете празна касета, притиснете го копчето за снимање и веднаш снимајте. ЛЕСНА КАСЕТА ЗА РАКУВАЊЕ - сите копчиња на касетофонот се јасно етикетирани за интуитивна употреба, има копчиња за снимање, репродукција, премотување назад, брзо напред, запирање/исфрлање и пауза. ЗАПИС ЗА КАСЕТИ НАПОЈУВА-Репродукција записот за касети се напојува СО вклучен адаптер ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА од 120 V или 4c батерии кои не се вклучени. ЈАСЕН КВАЛИТЕТ НА ЗВУКОТ-вграден микрофон за кондензатор на касета, Надворешен Приклучок За Микрофон, снимање на вашиот глас во касети во тивка просторија, можете да уживате во кристално чист квалитет на звукот дури и со најстарите бендови. ЛЕСЕН ЗА НОСЕЊЕ - рекордниот касетофон е вградена рачка што се повлекува, димензијата на предметот е 9,44 х 5,7 х 1,67 инчи, тежина 1,67 фунти, касетофоните се мали и компактни и лесно преносливи. ПУШТЕТЕ ЈА ВАШАТА ОМИЛЕНА КАСЕТА-со овој касетофон, пуштете ги собраните ленти, овој музички плеер ви овозможува да се вратите во старите денови и да ги доживеете вашите добри спомени минатото. Тип на извор на енергија : кабелски електричен. Вграден кондензатор микрофон. Надворешен Микрофон. Користете AUX во кабелска снимка аудио содржина од електронски уреди како паметен телефон, радио,mp3 плеер или други уреди со 3,5 mm. Aux, џек. Аукс, џек. 1 еез касетофон 1 ЕЕЗ Надворешен Микрофон 1 ЕЕЗ НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА/Еднонасочна Струја Адаптер 1 ЕЕЗ Рачна Инструкција . Чекори За Снимање : . 1. Притиснете Стоп/Исфрли за да ја отворите вратата на касетата и да вчитате празна касета. 2. Затворете ја вратата на касетата. 3. Поврзете уред за снимање со плеерот за касети. (видете ги чекорите 4 и 5 за тоа како да го поврзете вашиот уред). 4. Ако снимате од микрофон (вклучен) поврзете го со влезот На Микрофонот. 5. Ако снимате од паметен телефон, радио, mp3 плеер или друг уред со аудио излез од 3,5 мм, поврзете го Со Aux In. (3,5 мм аудио влез). 6. Кога сте подготвени за снимање, притиснете Ги Копчињата За Репродукција и Снимање истовремено за да започнете со снимање аудио. Не го присилувајте копчето За Снимање ако се отстранети јазичињата за заштита од бришење на лентата, ова може да предизвика оштетување на рекордерот. 7. Притиснете го копчето За Пауза за да го паузирате снимањето. 8. Повторно притиснете го Копчето За Пауза за да продолжите. 9. Притиснете Го Копчето Стоп/Исфрли за да престанете со снимање. Снимањето ќе престане автоматски ако стигнете до крајот на лентата.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи