.

.

New
2 Пакување Работни Капачиња Со Копче И Лента За Пот, Розова Леопард Печатење Прилагодливи Буфантни Капи За Чистење Конска Опашка

2 Пакување Работни Капачиња Со Копче И Лента За Пот, Розова Леопард Печатење Прилагодливи Буфантни Капи За Чистење Конска Опашка

DEN 0.67

Стока
Во продавницата

100% Полиестер. Увезени. Затворање на врвка. Машинско Перење. Материјали : Надградба На Работните Капачиња изработени од врвна полиестерска ткаенина, мека и дише, лесна , брзо сушење, не е лесно да исчезнат.Многу стил симпатични отпечатоци работни капачиња за избор. Работете Удобно : нашите работни капачиња имаат вградена лента за потење на челото што брзо ја апсорбира потта без да дозволи да влезе во очите, што ја прави непроменета за долги часови работа или вежбање. Дизајн На копчиња направете го вашето работно време посреќно и искористено како модерен додаток за дополнување на вашите секојдневни облеки. Широко Користени : женските капи за пилинг со буфанти се вклопуваат за секоја фризура, широко применливи за работа или спа за убавина, теретана, фитнес, фацијали, готвење, нега и друга работа, ви го задржуваат најдобриот статус во работата. Прилагодливо Унисекс Капаче За Чистење Изработено од висококвалитетни, меки и пријателски за кожата памучни влакна, прилагодливиот буфант со копчиња е лесен, дише и удобен за целодневно носење.Еластична лента со ремен за лесно монтирање, една големина најмногу одговара, и за мажи и за жени. Дизајн на копче и Лента За Пот : Вградената лента за потење на деловите на челото може да ја апсорбира потта за да ја одржува вашата глава сува и да се чувствува ладна и да дише.Со копчето околу страната на увото што можете да ги избегнете ремените маски за да ве болат ушите.Спецификации : Количина : 2 Парчиња Материјал : 100% Полиестер Два Начини На Носење : 1. Прицврстете ја косата со еластична лента и врзете ја во опашка 2. Завиткајте ја косата во торбичката за опашка и зацврстете ја со еластична лента ПС : еластичната лента е доволно долга, можете да ја врзете во лак или друга форма, изгледа послатко. Метод на чистење : машина што може да се пере на ниска температура, исушете ја, не избелувајте и нема да се намали или избледи по неколку пати миење. Овие унисекс хируршки капи може да се користат како различни капи во нашиот секојдневен живот, како што се шапка за медицинска сестра, стоматолошка капа, капа за готвач, капа за убавина, капа за вежбање, санитарна капа итн.; се користи на различни места, како што се болници, канцеларии, домови, училишта, спортски сали, салони за убавина итн.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи