.

.

New
Coolibar UPF 50+ Women'sенски Деви со долги ракави фитнес маица - Заштита на сонцето

Coolibar UPF 50+ Women'sенски Деви со долги ракави фитнес маица - Заштита на сонцето

DEN 638.40

Стока
Во продавницата

90% полиестер, 10% спандекс. Увезени. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Upf 50+*. Ткаенина : Активната ткаенина на Атлон е дизајнирана за врвни перформанси и удобност, вклучувајќи ја и нашата ексклузивна технологија Cool Tect која го забрзува губењето на влагата за поладен тренинг и помага да се задржи ткаенината свежа; Мека, лесна, дишење, влага и брзо суво за да ве задржи активни цел ден. Карактеристики : Пијалоци за дополнително покривање на рацете, џеб од задниот патент од десната страна цвест (Белата мета нема функција на задниот џеб), и врзана зажива за кабел за слушалки во џеб; Должина на телото 26 1/2 инчи (среден); Атлетско вклопување, деколте на екипажот, споеви на рамнини за да се намали панелот за подножје за дишење; Машинско миење, суво суво; Увезени. Препорачано за : Кога сакате да го задржите вашиот кул и да останете нагоре 50+ Сонце заштитено додека го собирате темпото на отворено, вклучувајќи фитнес, кошарка, џогирање, одење моќ, возење велосипед и други спортски активности на отворено. Не се препорачува за : пливање, не хлор и отпорна на солена вода или отпорна на вода. Не целата облека е заштитна од сонце, а не целата облека за заштита на сонцето е создадена еднаква. Некои брендови користат облога за спреј за да го постигнат својот UPF, но нашата е вткаена, така што никогаш не се мие. Нашата филозофија ги спојува иновациите на ткаенината и стилови кои се класични со исклучителни детали за дизајнот, така што останувате кул, мирни и покриени. Облеката е прва линија на одбрана против штетни УВ зраци. Нашите ексклузивни ткаенини UPF 50+ ќе блокираат 98% од UVA/UVB зраците од првиот ден кога производот се носи до денот кога вашата облека не се пензионира. Облеката и додатоците на Coolibar на UPF 50+ се тестираат за абење, дизајнирани за максимално истегнување и удобност и се чувствуваат добро против кожата. Нашата мисија. Чувајте го светот безбеден од оштетување на сонцето, заштитете ги оние со медицинска состојба поврзана со сонцето и спречете ги сите други да развиваат еден. Веруваме дека сите го заслужуваат правото на активен, отворен животен стил на сонцето, така што облеката и додатоците на Coolibar се UPF 50+. Заштитата на сонцето е нашата единствена цел. Затоа ние прилагодете дизајн, произведуваме и нудиме технички елегантни стилови во комерцијални ткаенини кои блокираат 98% од УВ зраците. Како доверливи експерти за безбедност на сонцето, знаеме колку повеќе сте покриени, толку повеќе сте заштитени и толку повеќе ќе уживате во безгрижен живот надвор.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи