.

.

New
2,5 x 14 Мембрански Елемент За Обратна Осмоза За Вода Од Чешма | Висок Проток 250 GPD на 225 psi | 99,5% Отфрлање | Замена Комерцијална Ro Мембрана | Применети Мембрани САД М-Т2514АХФ

2,5 x 14 Мембрански Елемент За Обратна Осмоза За Вода Од Чешма | Висок Проток 250 GPD на 225 psi | 99,5% Отфрлање | Замена Комерцијална

DEN 2159.84

Стока
Во продавницата

Произведено во САД во ИСО 9001 : 2015 Сертифициран Објект За Квалитет. Применети Мембрани 25х14 ро мембрана одговара на стандардни Пвц И Нерѓосувачки Челик Ро Мембрана Куќишта. 250 ГПД на 225 пси со 99,5% Отфрлање Сол. Лента Завиткана. Тенок Филм Обратна Осмоза Мембрана. Ами комерцијалните ро мембрански елементи произведуваат висококвалитетна вода од чешма или соленкава вода во малите комерцијални РО системи. 100% Тестиран Квалитет и Перформанси. Произведено во САД во ИСО 9001 : 2015 Сертифициран Објект За Квалитет. Применети Мембрани 25х14 ро мембрана одговара на стандардни Пвц И Нерѓосувачки Челик Ро Мембрана Куќишта. 250 ГПД на 225 пси со 99,5% Отфрлање Сол. Лента Завиткана. Тенок Филм Обратна Осмоза Мембрана. Ами комерцијалните ро мембрански елементи произведуваат висококвалитетна вода од чешма или соленкава вода во малите комерцијални РО системи. 100% Тестиран Квалитет и Перформанси. АМИ 2.5" х 14 "Обратна Осмоза Мембрана Допрете Или Соленкава Вода Висок Проток 250 БПД Ро Мембрана АМИ Дел Број : М-Т2514АХФ Мембрана Големина( Номинална) : 2.5 х 14 Мембрана Димензии : 2.5"Диа. x 14"L Стапка На Проток : 250 GPD (946 LPD) Применет Притисок : 225 psi (1,6 MPa) Стабилизирано Отфрлање На Сол : 99,5% За Домување : Стандарден 2,5" x 14" Надворешна Обвивка : Завиткана Мембрана Со Лента Тип : Чешма Или Соленкаста Вода Мембрански Лист : TFC (Композитен Тенок Филм) Тип На Елемент : Спирална Рана За Добиточна Храна Температура На Тестирање На Водата : 77°F (25°C) обновување на еден елемент : 15% ТОЛЕРАНЦИЈА на хлор : 0 напојувајте вода ph опсег : 2-11 крај стил : Машки Pwt (Стил На Стингер) Производител : Применети Мембрани, Inc. Земја НА Производство : сад (САД) ами комерцијалните ро мембрански елементи произведуваат висококвалитетна вода од чешма или соленкава вода во малите комерцијални РО системи и се меѓу најдобрите во индустријата. СО стотици илјади мембрани кои работат во системи за филтрирање на вода ширум светот, ами мембраните заработија репутација на доставување конзистентни, сигурни и долготрајни перформанси, што ГИ прави Ами Мембраните природен избор за употреба во мали комерцијални РО системи. АМИ Мали Комерцијални Ро Мембрани се изградени од вода од чешма TFC (тенок филм композитен) мембрански материјал и се вклопуваат во стандардни Куќишта ОД ПВЦ И Нерѓосувачки Челик Ro. АМИ Мембраните Се Направени во САД во НИВНИОТ Сертифициран Објект ИСО 9001 : 2015 и се 100% Тестирани За Квалитет и Перформанси.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи