.

.

New
Дикси да оди чаши, 16 унца, 156 брои

Дикси да оди чаши, 16 унца, 156 брои

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Картон направен со најмалку 33% содржина на рециклирана потрошувачка. Побарајте капаци со една големина. Предности на чашата од пена. Картон направен со најмалку 33% содржина на рециклирана потрошувачка. Побарајте капаци со една големина. Предности на чашата од пена. Кога сè што ви треба е пареа, топла шолја кафе, проверете дали сте го истурале во чаши Dixie Perfectouch. Со Dixie Perfectouch Hot Cups, нема потреба да ги удвојувате чашите или да се грижите за запалување на прстите, за да можете да се фокусирате на уживање во вашиот пијалок. Топлите чаши Дикси изолираат и штитат. Удобно, цврсто, не-лизгање чувство. Патентиран процес на хартија обезбедува уникатна изолација. Ја намалува потребата за скапи двојни шкафови и ракави. Куповите на Дикси не содржат полистиренска пена. Капаците се продаваат одделно. Овие чаши за хартија Дикси се идеални за сервирање на повеќето пијалоци. Топлите чаши од 16-мл се одлична големина за кафе или топло какао.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи