.

.

New
Вахеи Фреиз тај-044 Цубамесањо Темпура Тенџере, Срј, 7,9 инчи, Железо, Заеднички Модел, Индукција Компатибилен

Вахеи Фреиз тај-044 Цубамесањо Темпура Тенџере, Срј, 7,9 инчи, Железо, Заеднички Модел, Индукција Компатибилен

DEN 772.32

Стока
Во продавницата

Метал. Големина на производот (W x d x h) : Прибл. 9,8 х 7,9 х 3,1 инчи (25 х 20,1 х 7,8 см); Тежина : Прибл. 32.8. Висина На Тенџере : Прибл. 2,8 инчи (7 см). Тело : Железо (слој од силиконска смола); Дебелина На Дното : 0,08 инчи (2 мм); Прстен : Железо (хромирано). Земја На Производство : Јапонија. Целосен Капацитет : Прибл. 0,6 гал (1,7 Л); Соодветна количина на масло : 28,7 мл (800 гр). Садовите за складирање топлина, железо спречуваат паѓање на маслото и ви овозможуваат лесно да ја завршите пржената храна.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи