.

.

New
Облека за кампусот UGP NCAA Classic Mom, тимска екипа во боја, колеџ, универзитет

Облека за кампусот UGP NCAA Classic Mom, тимска екипа во боја, колеџ, универзитет

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

50% памук, 50% полиестер. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Ексклузивно џемпери од подземно печатење, печатено и дизајнирано во САД. Унисекс одговара што е совршено за мажи и жени. Одличен додаток на секоја гардероба. Официјално лиценцираните производи вклучуваат официјална UGP и колеџ лиценцирана ознака или налепница на холограм. Покажете ја вашата гордост на Батлер во оваа одлична лиценцирана џемпер!. Машината со високо квалитетни отпечатоци (предлагаме да се измиете внатре за подолг принт). Без разлика дали се затегнувате на фудбалски натпревар во Батлер, или на трибините кои навиваат на кошаркарскиот тим на Булдогс. Покажете ја вашата гордост на батлерот во оваа џемпер. Одлично за Божиќни подароци, родендени или само за да се однесувате кон одлична графичка маичка. Меки ткаенини отпечатени на џемпер со тешка мешавина од екипаж-8,0 мл., Пред-шунка 50/50 памук/полиестер, намалена пилинг и помек предиво од воздухот, 1x1 Атлетски ребра, плетено јака, манжетни и лента за половината, со спандекс, двојно и обележано зашиени Манжетни и лента за половината, сатенска етикета. Загарантирана гаранција за задоволство од 100% , достапна во S - 3 XL Оваа џемпер работи точно на големината и е пред -смарт. Облеката на кампусот UGP е посветена на обезбедување на високо квалитетни производи за секојдневно носење. Findе ги најдете нашите производи се совршени за ноќна ноќ или се релаксираат дома. Без разлика дали сте затегнати, на трибините или навивате од омиленото столче, ние го имаме вистинскиот изглед за вас. Гордо печатена во Ен Арбор, Мичиген користејќи најсовремена технологија. Нашиот тим од над 250 уметници, печатачи на екран, специјалисти за контрола на квалитет и професионалци за логистика работат околу часовникот за производство на врвна стока што е втора за ништо.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи