.

.

New
Дрво на животот, чакра кристал, скапоцен камен, камења и енергија, дрво Фенг Шуи, седум дрво чакра, чист кварц кристал, камен ѓердан, кристален приврзок, ѓердан од ска

Дрво на животот, чакра кристал, скапоцен камен, камења и енергија, дрво Фенг Шуи, седум дрво чакра, чист кварц кристал, камен

DEN 899.20

Стока
Во продавницата

7 Чакра Бонсаи Кристално дрво направено со 7 чакра кристали Лапис Лазули кристал, карнелијански камен, аметист кристал, чист кварц камен, црвен Јаспер камен, жолт авентурински скапоцен камен, зелена авентурин кристал и златна жица со приближната големина 10-12 инчи. Со јасна големина на приврзок за кристали од кварц е 20-30мм. 7 Чакра Бонсаи Кристално дрво направено со 7 чакра кристали Лапис Лазули кристал, карнелијански камен, аметист кристал, чист кварц камен, црвен Јаспер камен, жолт авентурински скапоцен камен, зелена авентурин кристал и златна жица со приближната големина 10-12 инчи. Со јасна големина на приврзок за кристали од кварц е 20-30мм. Јасен кварц може да помогне во балансирање на сите чакри. Исто така, познато е дека Gemstone е поврзан со круната Чакра. Духовен накит чакра го сруши ѓердан и доаѓа во прилагодлива големина и за жени и мажи, и можете лесно да го спарите ова со другиот накит. Без оглед на приликата, ќе изгледа фантастично. Вештачки дрвја Домашни украси 7 Чакра заздравувачки кристални пари статуа е совршена за канцелариска декорација, декорација на фенг шуи, декор на чакра, кристален декор, скулптура во канцеларија, декор, декоративна ставка за украси за биро, декорација на полица, украси за канцеларии, украси за кабина итн . Ѓердан од кристали е убав, совршен и пристоен подарок за ѓердан за роденден, Денот на мајката, Божиќ, Денот на вineубените, за пријатели, кристални подароци за жени, ѓердан од чакра за мажи и кои било други духовни луѓе. Спецификација на кристално дрво Чакра : 7 Чакра Бонсаи Кристално дрво направено со 7 чакра кристали Лапис лазули кристал, карнелијански камен, аметист кристал, чист кварц камен, црвен Јаспер камен, жолт авентурински скапоцен камен, зелен авентурински кристал и златна жица со приближна големина 10- 12 инчи. Може да ја организирате жицата според вашиот избор што ќе ви даде среќа и позитивна енергија. Спецификација на кристално дрво Чакра : 7 Чакра Бонсаи Кристално дрво направено со 7 чакра кристали Лапис лазули кристал, карнелијански камен, аметист кристал, чист кварц камен, црвен Јаспер камен, жолт авентурински скапоцен камен, зелен авентурински кристал и златна жица со приближна големина 10- 12 инчи. Може да ја организирате жицата според вашиот избор што ќе ви даде среќа и позитивна енергија. Седум чакри, скапоцен камен, исто така, ги поврза нашите чакри. Седум чакри и седум бои, корен чакра (црвена боја), сакрална чакра (портокалова боја), соларна плексус чакра (жолта боја), срцева чакра (зелена боја), чакра од грло (сина боја), трета чакра за очи (индиго боја), Круната Чакра (виолетова боја).

Карактеристики на производот

7 chakra bonsai crystal tree made with the 7 chakra crystals lapis lazuli crystal, carnelian stone, amethyst crystal, clear quartz stone, red jasper stone, yellow aventurine gemstone, green aventurine crystal and golden wire with the approximate size 10-12 Inch. You may arrange the wire according to your choice which will give you happiness and positive energy. :
Свеж

Поврзани производи