.

.

New
Шпорет на шаторот на ковчегот со 4-6инч за проширување на дупката, огноотпорен кампување шпорет Jackек комплет за шатор за платно

Шпорет на шаторот на ковчегот со 4-6инч за проширување на дупката, огноотпорен кампување шпорет Jackек комплет за шатор за платно

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

Шаторите на шпоретот на ковчегот Jackек】-Анти-скалинг шпоретот Jackек за цевката за шпорет на огревно дрво во шаторот може да спречи шаторот да биде изгорен и во голема мерка да го зголеми животот. Препорачливо е да се користи во врска со шаторот за огревно дрво. ? Отворање на отворање】- шпоретот јакна усвојува проширување на отворот, кој може да смести цевки со дијаметар помал од 5инч, а засилена калем е зашиена на периферијата на отворот за да го направи отворот не е лесен за солза. ? ? Нацртајте квадрат од 24,5 см на соодветна позиција на шаторот (каде поминува оџакот). Зашијте го велкро по периферијата на плоштадот. Исечете ја ткаенината на плоштадот или само отсечете круг каде што цевката минува. Изработка на капакот на шаторот : Покрај тоа, подгответе 30,5 см квадратна крпа. Шие велкро на работ на квадратна ткаенина од 30,5 см. Производство на комплетно, кога користите шпорет, опремите го вашиот шатор со јакна и кога не го користите шпоретот, покријте ја јакна. Кога треба да го користите шпоретот во шаторот, цевката за издувни гасови од чадот ќе помине низ шаторната крпа, но цевката за издувни гасови со висока температура лесно ќе го запали шаторот, ќе го намали услужниот век на шаторот, па дури и ќе предизвика оган. Треба да ја подобриме оваа состојба. Така се појави шпоретот на шаторот за џек. Jackек на шпоретот на шаторот е изработен од двострана силиконска обложена стаклена влакна, која може да издржи високи температури до 300 Целзиусови степени. Таа е зашиена на соодветна положба во шаторот, така што цевката за издувни гасови може да помине низ неа. Силната отпорност на пожар може да се спротивстави на високата температура на цевката. Употребата на шатори може да го продолжи животниот век и да ги намали ризиците. Уживајте во среќно време на кампување, но треба да бидете будни : оган носи топлина, но исто така носи ризици. Високата температура донесена со горење на шпоретот може да го оштети вашиот шатор или дури и да предизвика пожар. Силно препорачуваме да ја користите професионалната заштита од пожари обезбедена од Flasld Опремата го намалува ризикот. Ако вашиот шатор е веќе перфориран, само треба да ја купите вистинската големина и можете да го користите директно. Дали знаеш?. Температурата на согорувањето во шпоретот за кампување е обично над 1000 ° F, а температурата на издувната цевка на шпоретот е обично над 550 ° F, а обичната ткаенина на шатори не може воопшто да издржи таква висока температура, а шаторот воопшто Ткаенината ќе биде оштетена од високата температура, па дури и ќе предизвика пожар. Jackек на шпоретот на ковчегот има максимална отпорност на температура од 1000 ° F, а цевката за издувни гасови нема да предизвика оштетување на тоа. Треба да добиете кројач за да инсталирате приклучок за шпорет на ковчегот на вашиот шатор, ќе биде доволно да го заштитите вашиот шатор, да спречите пожари и да ги чувате вас и вашето семејство безбедно.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи