.

.

New
Државен универзитет во долината Мисисипи, Делта ѓаволи и ѓаволи Печат колеџ, руно, шорцеви

Државен универзитет во долината Мисисипи, Делта ѓаволи и ѓаволи Печат колеџ, руно, шорцеви

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

65% памук, 35% полиестер. Увезени. Големина : Големина на мажите, но може да биде унисекс. Погледнете ја табелата со големина во галеријата со слики и одберете од мали, средни, големи, XL, XXL. Избрани бои засновани на колеџи - изберете од омилени како Хедер Греј, Хедер јаглен и морнарица. Wantе сакате да ги добиете сите! Еластична лента за половината со влечење и странични џебови, прават совршено вклопување!. Материјал : 65% памук / 35% полиестер е исклучително мек, удобен, со стилски изглед. Лого на колеџ дигитално печатено во САД и официјално лиценцирано од Облека на Републиката - Носете го вашиот училишен дух со гордост!. Шорцевите на колеџ руно имаат класичен отпечаток на лого на вашиот колеџ. Тие се меки и издржливи со еластична лента за половината со влечење за безбедно вклопување и странични џебови. Бидете сигурни да ја покажете вашата училишна гордост и тимскиот дух! Овие удобни шорцеви се одлични за носење околу кампусот или дури и во кревет! Да се ​​загрееме за време на студените сезони, но доволно ладно за да се носи на час, кога сте надвор и околу, или само играте топка на теренот! Секоја нога е слем забивање, благодарение на нашите стилски шорцеви од руно од колеџ. Тие доаѓаат во кул бои како што се Хедер Греј, јаглен и морнарица, во зависност од училиштето. Додека тие се со големина за мажи, тие се унисекс и жените можат да ги носат исто така! Само изберете ја вашата големина. Знаете што велат тие : „Ако не можете да го победите, придружете се“. Сега дури и ако вашиот состав не ја освои шампионската парада минатиот викенд, барем сè уште можете да го претставувате духот на вашето училиште со овие прекрасни шорцеви од руно! Изгледајте како омилен тим дома со овие удобни шорцеви од руно. Еден од најбараните стилови наоколу, тие сигурно ќе импресионираат! 65% памук / 35% Полиестерска големина на машки пол : Мала, средна, голема, XL, 2xl еластична лента за половината со лого на колеџ за влечење Дигитално печатено во САД разновидни бои засновани на колеџи, како што се Хедер јаглен, Хедер Греј, морнарица машина за миење официјално лиценцирано од W Wepledic Облека одлична идеја за подароци за облека и облека за облека и облека за студенти, степени, навивачи на колеџ спортови, алумни, тимови и соиграчи, тренери, родители, мама, тато, пријатели, братство, сороност, клуб, група и семејство! Одлично е да се даде како подарок за прилики како Божиќ, назад на училиште, отворена куќа, салата, вежбање, секојдневно носење или да се слави дипломирањето, Денот на таткото, празниците, родендените и многу повеќе.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи