.

.

New
Заварувањестоп SL60 SL100 30a Врв 9-8206 Електрода 9-8215 Штит Капа 9-8218 Старт Кертриџ 9-8213 За Термичка Динамика Consuambles PK-12

Заварувањестоп SL60 SL100 30a Врв 9-8206 Електрода 9-8215 Штит Капа 9-8218 Старт Кертриџ 9-8213 За Термичка Динамика Consuambles

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

?Машина За Сечење?? Комплетот за резервни делови за секачи за плазма се вклопуваат Во Катмастер 52 / 82 / 102 / 152 Машина SL60 / SL100 факел. ?За Употреба Со Факел?? Овие електроди и врвови или почетниот кертриџ и капачето на штитот се вклопуваат ВО плазма Факели 2 CZF1 И 2 CZF2. ?Пакет Вклучувајќи?? 5 парчиња 9-8215 електроди и 5 парчиња 9-8206 совети за влечење и Капаче за Штит од 1 парчиња 9-8218 и Кертриџ За Стартување од 1 парчиња 9-8213. ?Плазма Сечење Струја?? Овие плазма потрошен материјал може да се користи во рамките на 30а плазма сечење. ?Замена Делови?? Овие електроди и совети се заменски делови што се направени со Заварувањезапре, а не оригинални. Како Термичка Динамика Потрошува : 1. Комплетот за потрошен материјал може да одговара На Cut Master 38 / 52 / 82 плазма машина која работи СО SL60 плазма факел 2. Комплетот за потрошен материјал може да одговара На Cut Master 58 / 60i плазма секач кој работи со SL60 QD плазма факел 3. Комплетот за потрошен материјал може да одговара На Секач 102 / 152 плазма секач кој работи Со ПЛАЗМА факел SL100 Повеќе Детали : Плазма Електрода Реф. Код : 9-8215 Плазма Повлечете Врвот Реф. Код : 9-8206 Плазма Почеток Кертриџ Реф. Код : 9-8213 Плазма Задржување Капа Реф. Код : 9-8218 Бренд Име : Заварување Стоп Плазма Сечење Струја : 30а Точка Пакет Количина : 12 парчиња Други : Задржување капа 9-8218 И Почеток Кертриџ 9-8213 и електроди или совети се замена делови Листа Вклучени : 5 парчиња x 9-8215 Плазма Сечење Факел ЕЛЕКТРОДА WSP-10000 5 парчиња x 9-8206 Плазма Сечење Факел 30а влечење совет wsp-10003 1 Парче X 9-8213 плазма сечење факел почеток Кертриџ Wsp-10086 1 парче x 9-8218 плазма сечење факел штит чаша wsp-10079 за испорака : Овие Производи Се Направени Со Заварувањезапре И Се Испраќаат ОД КИНА. Ако сакате ДА го добиете пакетот ШТО Е МОЖНО ПОБРЗО, ве молиме изберете Забрзана Испорака.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи