.

.

New
Dell 2023 XPS 17 9720 Лаптоп 17 ЕКРАН НА Допир UHD+ Дисплеј 14-Основен 12-Ти Intel Core i7-12700H NVIDIA RTX 3060 6GB GDDR6 64GB DDR5 4TB NVMe SSD Thunderbolt 4 WiFi 6E Позадинско Осветлување KB Fp Читач Windows 11 Pro

Dell 2023 XPS 17 9720 Лаптоп 17 ЕКРАН НА Допир UHD+ Дисплеј 14-Основен 12-Ти Intel Core i7-12700H NVIDIA RTX 3060 6GB GDDR6

DEN 3183.84

Стока
Во продавницата

Моќност 12-То Intel Core i7-12700 H (6p+8 E Јадра, до 4,7 GHz Со Intel Turbo Boost Технологија, 24 MB Паметен кеш, 14 јадра, 20 теми). Кога станува збор ЗА сурова моќност и перформанси, ЛАПТОПОТ XPS 17 не прави компромиси. Со процесор За Јадро На Интел и ГРАФИКА NVIDIA Ge Force, слободно поставете ги поставките каде и да одите. 64 GB 4800 MHz DDR5 SDRAM, 4 TB NVMe м. 2 Солидна Состојба Диск, Windows 11 Професионални. 17 " дијагонала UHD+ 3840 x 2400 Екран На Допир, 60 Hz, Анти-Отсјај, 500 nit, Бесконечност, 16 : 10 Дисплеј, Зраци-Трасирање Најновата Генерација NVIDIA Geforce RTX 3060 Графика СО 6 GB Посветен GDDR6 VRAM. Интел Убиец wi-Fi 6 1675 (AX211) 2x2 + Bluetooth 5.2 Безжична Картичка (поддршка на брзини на пренос на гигабитни датотеки) (поддршка на брзини на пренос на гигабитни датотеки). 4x Thunderbolt 4 преку USB Тип-C (Со Dispay Port и Powerderivery); 1x Sd-Читач На Картички, 1 x Слушалки 1x Читач на Sd-Картички, 1 x Слушалки И Микрофон Аудио Приклучок Батерија : 6 Ќелија, 97 Wh Li-yonsize : 14,74 x 9,76 x 0,77 инчи Тежина : 5,34 фунти Боја : платина Сребрена Надворешност, ЦРНА ВНАТРЕШНОСТ АУДИО И звучници : Стерео Вуфер 2.5 w x 2 и СТЕРЕО Високотонец 1.5 W X 2 = 8 W ВКУПНО Врвна Шасија : Цпу Машински алуминиум со Јаглеродни влакна или Ткаени Стаклени Влакна Композитни Додатоци За Одмор На Дланка : 130w ac адаптер, dell тип-c до тип-a/hdmi адаптер.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи