.

.

New
CAT40-ER32-2.76 Неточност Држач за алат Цпу Обработка Колет Чак Повлечете Обетка Американски Стандард 20crmnti Материјал

CAT40-ER32-2.76 Неточност Држач за алат Цпу Обработка Колет Чак Повлечете Обетка Американски Стандард 20crmnti Материјал

DEN 1.67

Стока
Во продавницата

ПОГОДЕН ЗА : - CAT40-ER32-2.76 во сад стандардна точност држач алатка е погодна за обработка центар. НОСИТЕЛИ НА АЛАТКИ за точност : - носителите на алатки За Точност имаат добра обработка, специјалното изобличување на обработката е мало, а отпорноста на замор е доста добра. СТАБИЛНО И ОТПОРНО НА УДАРИ : -тешкото дизајнирање на дебел врат гарантира помоќни, точни, стабилни и отпорни на удари перформанси на сечење. ВИСОКА ЈАЧИНА : - стврднувањето е високо, а под услов да се обезбеди стврднување, има висока јачина и цврстина. ВИСОКА ТОЧНОСТ : - Висока точност, погодна за сите видови машини за обработка на машини за мелење. ПОГОДЕН ЗА : - CAT40-ER32-2.76 во сад стандардна точност држач алатка е погодна за обработка центар. НОСИТЕЛИ НА АЛАТКИ за точност : - носителите на алатки За Точност имаат добра обработка, специјалното изобличување на обработката е мало, а отпорноста на замор е доста добра. СТАБИЛНО И ОТПОРНО НА УДАРИ : -тешкото дизајнирање на дебел врат гарантира помоќни, точни, стабилни и отпорни на удари перформанси на сечење. ВИСОКА ЈАЧИНА : - стврднувањето е високо, а под услов да се обезбеди стврднување, има висока јачина и цврстина. ВИСОКА ТОЧНОСТ : - Висока точност, погодна за сите видови машини за обработка на машини за мелење. Функција : 1. CAT40-ER32-2.76 во држачот за алатки за стандардна Точност ВО САД е погоден за центар за обработка.2. Носителите на алатки за точност имаат добра обработка, специјалното изобличување на обработката е мало, а отпорноста на замор е доста добра.3. Тешкото дизајнирање на дебел врат гарантира помоќни, точни, стабилни и отпорни на удари перформанси на сечење.4. Стврднувањето е високо, а под услов да се обезбеди стврднување, има висока јачина и цврстина.5. Висока точност, погодна за сите видови машини за обработка на машини за мелење.Спецификација : Тип На Ставка : Држач За Алат Материјал : 20 Cr Mn Ti Model : CAT40-ER32 Accuracy : 0.005 mm Speed : 8000r / minlingth : 2.76 инчи стандард : Американски Стандарден Опсег На Примена : Список на пакети за машински центар : 1 x Држач за Алат.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи