.

.

New
Линеарен Железнички Водич Блок, Авто Усогласување Линеарен Подвижен Железнички Лежиште Блок Голема Заменливост За Машини За Вбризгување

Линеарен Железнички Водич Блок, Авто Усогласување Линеарен Подвижен Железнички Лежиште Блок Голема Заменливост За Машини За

DEN 345.76

Стока
Во продавницата

ВИСОКА НОСИВОСТ : Линеарниот блок за движење користи структура на држач за челична жица, ефикасно спречува паѓање на челични топчиња. Со голема носивост и автоматска способност за усогласување. БЕЗ БРУС и МАЛО ТРИЕЊЕ : Блокот Со Линеарно движење има мало триење и е флексибилен, без брус и едноставен за инсталирање, пријателски настроен кон почетниците. ИЗРАБОТЕН ОД ЧЕЛИК ЗА ЛЕЖИШТЕ и ЛЕГИРАН ЧЕЛИК : блокот за лизгање на лежиштето е изработен од челик за лежиште, кој е совршен ЗА 3д печатење, ветер, соларна енергија, ЦПУ, робот, автоматизација и друга опрема. ПРАКТИЧНА и ВИСОКА ТОЧНОСТ : овој линеарен блок на лежишта за движење прифаќа висока точност на положбата и сеопфатен систем за запечатување. Практични и безбедни. ТЕЧНО ЛИЗГАЊЕ : Нашиот блок за лежишта со линеарно движење е во голема брзина и низок шум, исто така течно лизгање без лепење. 1. ВИСОКА НОСИВОСТ : Линеарниот блок за движење користи структура на држач за челична жица, ефикасно спречува паѓање на челични топчиња. Со голема носивост и автоматска способност за усогласување.2. ПРАКТИЧНА и ВИСОКА ТОЧНОСТ : овој линеарен блок на лежишта за движење прифаќа висока точност на положбата и сеопфатен систем за запечатување. Практични и безбедни.3. БЕЗ БРУС и МАЛО ТРИЕЊЕ : Блокот Со Линеарно движење има мало триење и е флексибилен, без брус и едноставен за инсталирање, пријателски настроен кон почетниците.4. ТЕЧНО ЛИЗГАЊЕ : Нашиот блок за лежишта со линеарно движење е во голема брзина и низок шум, исто така течно лизгање без лепење.5. ИЗРАБОТЕН ОД ЧЕЛИК ЗА ЛЕЖИШТЕ и ЛЕГИРАН ЧЕЛИК : блокот за лизгање на лежиштето е изработен од челик за лежиште, кој е совршен ЗА 3д печатење, ветер, соларна енергија, ЦПУ, робот, автоматизација и друга опрема.Спецификации : Тип На Ставка : 3д Печатење Блокматеријал За Лизгање На Лежишта : Челик За Лежиште, Легиран Челик : Широко се користи во различни индустриски области како што се машински алати, инженерски машини, роботи, редуктори, челик, металургија, текстил, рударство, печатење итн.Како Да Се користи : 1. Поставете го слајд блокот паралелно со водечката шина2. Нежно притиснете го блокот за да влезете во шината за водичи3. Слајд блокот влегува во водечката шина4. Инсталацијата е успешна без да се испушти списокот на челични топчиња : 1 х Линеарен Блок За Лежишта со Движење на Шината.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи