.

.

New
Дигитален бетонски чекан на Raesung HT-225E за елиометар HT225E бетонски опсег на тестер за враќање на бетонот 10-60MPa преносен мерач на тестер NDT

Дигитален бетонски чекан на Raesung HT-225E за елиометар HT225E бетонски опсег на тестер за враќање на бетонот 10-60MPa преносен

DEN 8928.00

Стока
Во продавницата

HT-225 E дигитален бетонски чекан е високо-технолошки производ, особено дизајниран за потребите на воспоставениот тест за бетонска компресивна јачина, применет на не-деструктивен тест (NDT) зацврстена компонента на конкретна компресија на компресија во проекти. Единствената функција за автоматско снимање ја подобрува ефикасноста на мерењето. Не-контактниот сензор за решетки со голема прецизност. Голем капацитет за складирање. Усвојување на USB интерфејс, како US Flash Disk, нема потреба од посебен возач. HT-225 E дигитален бетонски чекан е високо-технолошки производ, особено дизајниран за потребите на воспоставениот тест за бетонска компресивна јачина, применет на не-деструктивен тест (NDT) зацврстена компонента на конкретна компресија на компресија во проекти. Единствената функција за автоматско снимање ја подобрува ефикасноста на мерењето. Не-контактниот сензор за решетки со голема прецизност. Голем капацитет за складирање. Усвојување на USB интерфејс, како US Flash Disk, нема потреба од посебен возач. Краток вовед : HT-225 E дигитален бетонски чекан е високо-технолошки производ, особено дизајниран за потребите на воспоставениот тест за конкретна компресивна јачина, применет на не-деструктивен тест (NDT) зацврстена компонента на јачина на компресија на конструкција во проекти. Карактеристики : ● Поднесете на (JGJ/T23-2011). И ASTM C805, EN 12504 ● Единствената функција за автоматско снимање ја подобрува ефикасноста на мерењето ● Не-контактниот сензор за решетки со голема прецизност ● Голем капацитет за складирање ● Усвојување на USB интерфејс, како US Flash Disk, нема потреба специјален возач ● Дигитален дел е погоден за сите за сите Механички чекани на нашата компанија лесно инсталирани и сервисирани технички спецификации : Модел : HT-225 E Мерење на опсегот : 10-60 MPa Енергија на влијанието : 2,207 ± 0,1 J (0.225kgf.m) Должина на пролетното истегнување : 75 ± 0,3мм затегнување на затегнување на пролет : 785 : 785 ± 30n/m Статичкото триење на лизгачот на покажувачот : 0,65 N ± 0,15 N радиус на сферичен врв : 25мм ± 1mm ​​Просечните вредности на враќање на челикот ANVIL : 80 ± 2 капацитет за складирање на податоци : 200 Стандардни компоненти на електрична енергија : 1 × 5# NI -Mh Батерија (не е вклучена) Димензии на куќиште : φ54 × 280мм тежина : ≈1kg Стандардна испорака : Главен софтвер за софтвер USB Полнач за напојување со кабел Carborundum Прирачник за гаранција за калибрација на картички.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи