.

.

New
Accuquilt оди! Qube Mix и одговара на блок од 10 инчи со 8 основни облици на ватирање, 2 душеци за сечење, видеа, кутија за складирање и брошура со 14 модели

Accuquilt оди! Qube Mix и одговара на блок од 10 инчи со 8 основни облици на ватирање, 2 душеци за сечење, видеа, кутија за

DEN 3.33

Стока
Во продавницата

Сон на квилтер - Одете! Qube Mix & Match Block вклучува сè што ви треба за да отсечете 10 "парчиња блокови во една кутија, само додадете Accuquilt Go! Секач за ткаенини и ткаенина! Иновативен систем за складирање за да ги одржувате вашите умирања организирани. Широк спектар на ткаенини - исечете широк спектар на ткаенини : памук, батики, волна, фланел, руно, тексас, кожа, лилјак, чувствува, свила и сатен. Исто така, одличен начин за употреба Отпадоци! Помалку од половина час од сечење до шиење, одете! Сечење душеци-6 "x 6" и 10 "x 10", наставни видеа и кутија за складирање, брошура со модели со 14 обрасци. Оди! квадрат-5 1/2 "(5 "Заврши). Оди! Плоштад-3" (2 1/2 "Заврши). Оди! Полу квадратен триаголник-5" Завршен плоштад. Оди! Четврт квадратен триаголник-5 "Завршен плоштад. Оди! Полу квадратен триаголник-2 1/2" Завршен плоштад. Оди! Плоштад на точка-4 1/16 "(3 9/16" заврши). Оди! Завршено е паралелограм 45 ° -3 3/16 "x 4 1/4" (2 1/2 "x 3 9/16"). Оди! Завршен е правоаголник-3 "x 5 1/2" (2 1/2 "x 5"). Започнете го вашиот следен проект за ткаенини со Go! Qube Mix & Match 10 "Блок!.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи