.

.

New
Адамас-бета чиста течна примерок за земање примероци од стакло шишиња со шишиња 24-400 капацитет на завртки од 60мл пакет од 100

Адамас-бета чиста течна примерок за земање примероци од стакло шишиња со шишиња 24-400 капацитет на завртки од 60мл пакет од

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

100 парчиња стаклени ампули / шишиња; боросиликатно стакло, заболен врат за безбедна заптивка, униформа дебелина за рамномерна дистрибуција на топлина. Идеално за општа лабораториска употреба и складирање на шишиња со течни примероци. Димензија : 30*125 мм. Освен што се користи за лабораториско тестирање, оваа шишенце е исто така широко користена за складирање на мала количина на хемиски раствори и гасови. Може да се користи за складирање на испарливо органско раствор, како што се ацетон, гасови, раствор од типот на алкохол и киселина. Адамас-бета чиста течна примерок за земање примероци од стакло шишиња со шишиња 24-400 капацитет на завртки од 60мл пакет од 100.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи