.

.

New
AEXIT 1PCS 15мм лепила ЛЕПИИ x 2mm автомобил возило само лепило отпорна на шок отпорна на пена лента од пена 5м должина

AEXIT 1PCS 15мм лепила ЛЕПИИ x 2mm автомобил возило само лепило отпорна на шок отпорна на пена лента од пена 5м должина

DEN 337.60

Стока
Во продавницата

Земја на производство : Кина; Материјал : сунѓер. Нето тежина : 28g; Содржина на пакетот : 1 x лента за само лепила. Главна боја : црна, црвена; Ширина на лента : 15мм/0,6 ". Дебелина на лента : 2мм/0,08"; Должина на лентата : 5 метри/ 16.4ft. Име на производот : самостојна лента за пена. Може да се користи на вашите врати, багажникот, железничката железница, подвижниот покрив, врвот на CAMPE_R или на кое било друго место што треба да го запечатите. Овој Weather Strip е поткрепено со лепило, нема потреба од неуредна лепак или лепило за контакт, само излупете ја поддршката и инсталацијата за затворен простор или употреба на отворено.0features : 0 Ова е неопрена со затворен клеточен сунѓер кој нема да апсорбира вода или масло. Честопати се нарекува соблекување на времето или гума запечатување и првенствено се користи како лента за запечатување за да се блокираат воздухот, остатоците и влагата. Соблекувањето на неопренови се користи за продавници за продавници, изолација на бучава, подлога, шок -изобилство, експанзиски споеви на префазен бетон и челик, HVAC и ладење и е одличен заптивка на вратата за камиони и автобуски тела. Едноставно излупете го лагер за да го изложите лепилото од едната страна и да нанесете на метални, пластични, дрво и други мазни површини. Може да има толеранција до +/- 3/8 инчи од наведената големина.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи